tzvika770
חיילים חטופים
חיילים חטופים

ארגוני מחבלים הפועלים נגד ישראל נוקטים באסטרטגיה של חטיפת חיילים, מתוך ידיעה כי ערך חיי אדם בחברה הישראלית הוא גבוה מאוד. נקודת המוצא היא שישראל מוכנה לשלם מחיר גבוה תמורת השבתם, בין אם הם חיים ובין אם הם מתים.

שלוש גופות ואזרח אחד תמורת מאות מחבלים

במידה ואין אפשרות לפעול צבאית לשחרור החטופים, ישראל פותחת במשא ומתן. ההעדפה לפעולה צבאית נובעת מהרצון לא לתת לגיטימציה לארגון טרור. משא ומתן מביא, בדרך כלל, לשחרור מספר רב של מחבלים, וזאת ביחס לא שווה למספר החיילים שמשוחרר מידיהם.

עסקאות אלו הביאו פעמים רבות לסערה ציבורית, כאשר שני עקרונות התנגשו: מצוות פדיון שבויים ו"אין פודין שבויים ביותר מדמיהם", כלומר: לא נותנים פרס לחוטפים.

אחת הדוגמאות לכך היא חטיפתם של שלושת חיילי צה"ל ב 2001 על ידי ארגון חיזבאללה והעיסקה להחזרתם, במסגרתה הוחזרו שלושה גופות ואלחנן טטנבאום, אזרח שנחטף גם הוא, בתמורה למאות אסירים פלסטינים.

החטיפות האחרונות

ב-25 ליוני 2006, בהתקפה קשה של ארגוני טרור פלסטיניים על מוצב צה"ל כרם שלום, נחטף רב"ט גלעד שליט מתוך הטנק בו נמצא, ומוחזק עד היום בשבי.

ב-12 ביולי 2006, במהלך שהצית את מלחמת לבנון השנייה, נחטפו חיילי המילואים אהוד גולדווסר ואלדד רגב. השניים היו בסיור במקום. ארגון החיזבאללה הלבנוני, שהכריז על חטיפתם, הצהיר כי ישחרר אותם רק בתמורה לשחרור אסירים לבנוניים ופלסטיניים מידי ישראל. עד היום לא נמסרו מארגון החיזבאללה סימנים המוכיחים כי החיילים עודם בין החיים.

יש פרסים למוסרי מידע

בעבר נהגו ארגוני המחבלים לדרוש, בנוסף לשחרורם של מחבלים הכלואים בישראל, גם כופר, אך מימונם על ידי מדינות ערב ותורמים, שינו את דרישותיהם.

בארץ קיימות מספר עמותות לשחרור שבויים וחטופים, המנסות להעלות בכל פעם מחדש את הנושא לסדר היום הציבורי, לעתים אף במתן פרס כספי גדול למוסרי מידע אודות מקום הימצאם. כיום ידועים כתשעה חיילים נעדרים, מקומם של שלושה מהם ידוע, ומתנהל משא ומתן לשחרורם.


תגובתינו :
אנא עזרו לנו להתמודד עם החוסר אונים הנ"ל שלחו לנו כתובת כדי שנשלח לכם קטע תהילים קצר  (2 דקות קריאה) כדי שנשלים
יחדיו ספרים שלמים לזכות אחינו השבויים.
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
רון ארד המישפחה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
רון ארד ת חדשה
יותר מ 20 שנה בכלא
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (46)
נועה (42)
tula (44)
גדגד (88)