tzvika770
 

תיקדבקה. כל אדם שהיה נחטף על ידי קבוצת טרור, היה מוכן להתאסלם, או להפוך לבודהיסט, באם הוא היה יודע כי המהלך הזה יקדם את שחרורו. אחר כך כאשר הוא היה משתחרר הוא היה מודיע כי הדבר נעשה כתוצאה של לחץ, ועתה הוא חוזר לדתו המקורית וזונח את האיסלם. זה מה שקרה לשני העיתונאים של רשת הטלוויזיה 'פוקס' Fox האמריקני סטיב סנטאני Steve Centanni, בן 60, ואזרח ניו זילנד, אולף ווייג Olaf Wiig, בן 36, שביום א' 27.8 הודיעו בווידיאו שהמירו את דתם והפכו למוסלמים נאמנים, וכעבור שלוש שעות שוחררו.

אבל עם כל השמחה על שיחררום של העיתונאים יש כמה נקודות, אולי לא כל כך חשובות בעיני המשוחררים המאושרים, המטילים עננה כבדה על התרחשויות אלה והצרכים להדליק מספר נורות אדומות בממשלת ישראל ובמערכת הביטחונית המודיעינית הישראלית
 

1.
זמן קצר מאוד לאחר החטיפה של שני העיתונאים שנערכה ב- 14.8, התברר לישרותי המודיעין השונים הפועלים ברצועה כי את ה עיתונאים חטף זכרייה דורמוש Zakaria Dughmush. דורמוש ביצע את חטיפת העיתונאים לפי בקשת ועבור קבוצת אנשי החמס שחטפה ב-25 ביוני את החייל הישראלי גלעד שליט ומחזיקה בו כבר חודשיים.

זכרייה דורמוש הוא אחד מאנשיו של מפקד וועדות ההתנגדות העממיות ברצועת עזה ג'מאל סמאדנה, אשר חוסל על ידי הישראלים ברפיח בטילים שנורו מטוסי קרב F-16 ישראלים ב- 8.6.06. סמאדנה היה איש הטרור הפלסטיני הראשון אשר ביצע פיגוע באמריקנים, כאשר אנשיו תקפו בית חנון שיירה של השגרירות האמריקנית בתל-אביב, באמצעות מטעני חומר נפץ ב- 15 לאוקטובר 2003. 3 אנשי ביטחון אמריקנים של השגרירות נהרגו.

מיד לאחר חיסולו של סמאדנה התפרק ארגון וועדות ההתנגדות העממיות למספר מליציות קטנות שאחת מהם היא המיליציה של דורמוש שבסיסה הוא בעיר עזה. כמו כל ראש מליציה קטנה דורמוש מחפש לאנשיו פטרונים או הגנה מתאימה. הפטרונים של המיליציה שלו הם החמס. אולם דורמוש מקבל כספים ונשק גם מגורמי אל קעידה וגם מגורמי חיזבאללה הפועלים ברצועת עזה.

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים כי הבקשה לחטוף אזרחים אמריקנים התגבשה אצל חוטפיו של גלעד שליט, לאחר שבשבוע הראשון של חודש אוגוסט נכשלו כל המגעים שקיימו אתם המצרים באמצעות שליחים להביא לעסקת חילופי שבויים. לפי העסקה שעמדה על הפרק אנשי החמס היו צריכים לשחרר את שליט תמורת הבטחה של ראש ממשלת ישראל אהוד אולמרט, שניתנה כבר לנשיא מצרים חוסני מובראק וליו''ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, כי לאחר שיחררו של שליט ישראל תשחרר בהדרגה 600 אסירים פלסטינים. חוטפיו של שליט דרשו כי החילופין יעשו בעת ובעונה אחת. אחר כך הסתלקו החוטפים גם מהסכמה זו. מאחר ועל החוטפים הופעל לחץ כבד מאוד גם של ראש הממשלה הפלסטיני איש החמס איסמעיל הנייה, גם של המצרים, וגם של אבו מאזן הם החליטו, במודוס אופורנדי אופייני מאוד לקבוצות טרור העוסקות בחטיפה , להדוף מעליהם את הלחץ על ידי ביצוע חטיפות נוספות. את התפקיד הזה הטילו החוטפים על דורמוש ואנשיו, וכך הוא חטף והביא לחוטפיו של גלעד שליט את שני העיתונאים החטופים.

2. למרות שהיה ידוע בידי מי העיתונאים של רשת 'פוקס' נמצאים, לא היה גורם אחד, לא בארצות הברית, לא בישראל, וגם לא בבריטניה, שהיא בעלת בריתה העיקרית של אמריקה במלחמה בטרור, ולשירותי המודיעין שלה יש נוכחות גדולה ברצועת עזה, שיציע לבצע פשיטה כדי לשחרר את החטופים, או לפחות לקחת בשבי את דורמוש או כמה מאנשיו עד אשר העיתונאים החטופים יוחזרו. אפילו אם הדבר היה מסכן כמה חיי אנשים, הרי דומה כי פעולה כזו הייתה לא רק מכובדת יותר, אלא גם משרתת יותר את המלחמה בטרור מאשר המהלך המשפיל שהתפתח ברצועת עזה בימים האחרונים.

3. באמצעות מתווכים פלסטינים שונים, שבעיקר הופעלו, לפי בקשתם של האמריקנים על ידי אנשי המודיעין הבריטי, הושג ההסכם המפותל הזה שבוצע ביום א' 27.8, לפיו העיתונאים החטופים לא רק ימירו את דתם, אלא שנוסף על הצהרותיהם האנטי האמריקניות, ישולם לטרוריסט זכרייה דורמוש סכום כסף בן 6 ספרות, שיאפשר לו להמשיך ולממן את ארגון הטרור שלו ברצועת עזה. אפשר וצריך להניח, כי מיד עם פרסום דברים אלה, תגענה ההכחשות הרגילות. אולם העובדות תשארנה בשטח. לזכרייה דורמוש ואנשיו לא רק שלא אירע דבר, אלא הם גם הפכו את החטיפה לעסק רווחי עבורם.

4. וכאן הנקודה הנוגעת לישראל ולגורלו של החייל החטוף גלעד שליט. לא ישראל, אלא החוטפים הם שקישרו בין שני העיתונאים של רשת 'פוקס' Fox ובין גלעד שליט. האמריקנים, הניוזילנדים, והבריטים, פעלו מהר מאוד כדי למנוע יצירת מצב בו גורלם של שני העיתונאים החטופים, האמריקני, הניוזילנדי, והישראלי החטוף יהיו קשורים זה בזה. עתה לאחר שחרור שני העיתונאים, נשאר שוב גלעד שליט בודד לגורלו.

ראש הממשלה אהוד אולמרט, אשר הבטיח אין ספור פעמים, 'כי נושא החיילים הישראלים איננו מש מעיניו, ומדיר שינה מעיניו, או שרת החוץ הגב' ציפי ליבני, אשר אומרת כי בכל פגישה שהיא מקיימת היא מעלה את נושא החיילים החטופים, אפילו לא ניסו להחליף מילה אחת עם האמריקנים, הבריטים, והניוזילנדים, אולי קיימת אפשרות לכלול גם את גלעד שליט בעסקת השחרור. הרי גם לראש הממשלה, לשרת החוץ, ושר הביטחון, היה ברור, כמו לאמריקנים ולבריטים, כי זכרייה דורמוש לא ישחרר את העיתונאים החטופים באם הוא לא יקבל לשם כך את אישורם של אלה שחטפו ומחזיקים בגלעד שליט. אולם ראש הממשלה, ושרת החוץ, העדיפו לשתוק ולא לומר לאמריקנים ולבריטים אפילו מילה אחת, כדי שלא להפריע להם במבצע השחרור שלהם.

עכשיו נותר רק לברר כמה כסף העביר זכרייה דורמוש לאנשי החמס שמחזיקים בגלעד שליט, מהכספים שהוא קבל עבור שחרור העיתונאים, שבאמצעותם הם ימשיכו לממן את החזקתו של גלעד שליט?
 
 
,תגובתינו ::  אחים יקרים שימו לב לאוזלת היד הבה נתפלל על אחינו שבשמיים.השאירו כתובת ונשלח לכם קטע קצר של תהילים

 סטיב סנטאני Steve Centanni, בן 60, ואולף ווייג Olaf Wiig, שוחררו. גלעד שליט נשאר מאחרונית
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
רון ארד המישפחה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
רון ארד ת חדשה
יותר מ 20 שנה בכלא
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (46)
נועה (42)
tula (44)
גדגד (88)