tzvika770
"ברגע שאני פרקתי מהרכב, אהוד ואלדד היו בחיים, אני מאמין שהם יחזרו". על הדברים האלו חתום ריזקי מועדי, נהג ההאמר ממנו נחטפו שני חיילי המילואים, שהתראיין הערב לראשונה לחדשות ערוץ 2.
"ברור לי שהם היו בחיים אחרי הירי הראשון. זה עניין של שניות אבל הם בחיים", שיחזר מועדי, שהחל לתקשר עם סביבתו הקרובה רק לפני שבוע, לאחר שבמשך חצי שנה, מאז החטיפה, הוא טופל בבתי חולים ועל ידי צוותי פסיכולוגים.

הנהג מועדי המשיך לשחזר את אותם רגעים גורליים. "אני לא יודע אם הם היו פצועים כי ירו לעברנו כל הזמן. אני זוכר שנתתי מבט על אהוד גולדווסר - הוא היה עדיין בחיים". 

בזמן החטיפה היו בהאמר ארבעה לוחמים: ריזיק הנהג, לידו גולדווסר ומאחור אלדד רגב ותומר וינברג. "שמעתי פיצוץ חזק מאוד, לא ראיתי טילים כי חשבתי שמשהו נפל מההאמר. גם לא ראיתי את החיזבאללה. יצאתי מההאמר פצוע והתחבאתי, ואז שמעתי את תומר וינברג צועק 'אני מדמם'. זחלתי לעברו. נתתי לו את החולצה שלי וחבשתי לו בגופיה את היד שמתי את הראש של תומר על הרגל שלי", מספר מועדי.

"40 דקות חיכיתי כך, לא ראיתי אף אחד בשטח, אני בטוח שאם חיזבאללה היה רואה אותי הם היו לוקחים אותי שוב". הוריו של ריזיק, פתחי והנייה מכפר מר'ר, אומרים כי בחצי השנה האחרונה אי אפשר היה לתקשר עם הבן, וכי הם מאוד נפגעו מכך שטענו שבנם לא נפצע ואף עזב את השטח. "אנחנו כולנו  במשפחה נכי צה"ל, וכעת אנחנו מתכוונים להחזיר את הכבוד שנלקח מאתנו, כאשר טענו טענות לא נכונות נגד הבן", אמרו.
נפגע קשה והשני אנוש, וכי קיים חשש לחייו אם לא הובהל לטיפול רפואי דחוף תוך שעה מרגע החטיפה. המשפחות דחו בתוקף את הפרסום והגדירו אותו כספין.

"לא מדובר בהשבת חטופים, אלא בהצלת חיים", אמר האב שלמה גולדווסר. ואילו האם, מיקי, הפנתה אצבע מאשימה כלפי התקשורת. "הפרסום הוא ספין תקשורתי", אמרה. 


מיקי גולדווסר הוסיפה כי הדוח עוות על ידי התקשורת. "אנחנו מסתמכים על הדוח שיצא, שגובש על ידי מומחים", היא אמרה. "זה שפרסמו 'קשה ואנוש' זהו ספין תקשורתי, כי אנו מכירים את הדוח, ויודעים שהגדרה של פצוע אחד קשה ושל השני קשה מאוד, שזה בעצם מה שכתוב בדוח. זה אומר שיש סיכויים גדולים שהם בחיים".
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
רון ארד המישפחה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
רון ארד ת חדשה
יותר מ 20 שנה בכלא
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (46)
נועה (42)
tula (44)
גדגד (88)