tzvika770

בקט ללבני: אפשר להניע את תהליך השלום

שרת החוץ הבריטית אמרה כי לישראל, לפלסטינים ולמדינות ערב יש אינטרס לקדם את תהליך השלום. לבני אמרה שחשוב להמשיך את הלחץ הבינלאומי כדי שהפלסטינים יעמדו בתנאי הקהילייה הבינלאומית. יו"ר הכנסת, דליה איציק, ביקשה מבקט לסייע בשחרור שלושת החיילים החטופים

לילך שובל ואמנון מרנדה

פורסם:  06.02.07, 17:36

 

 

"אם ננהג בזהירות, קיימת כרגע אפשרות להניע את תהליך השלום קדימה". כך אמרה היום (ג') שרת החוץ של בריטניה, מרגרט בקט, בתום פגישתה עם שרת החוץ ציפי לבני בירושלים.

 

במסיבת עיתונאים לאחר פגישת השתיים, אמרה שרת החוץ הבריטית: "למדינות הערביות המתונות יש אינטרס בקידום תהליך השלום, לפלסטינים יש אינטרס בכך וכמובן גם לישראל. ההצלחה לא מובטחת, זה לא עניין קל, אבל חייבים לנצל את ההזדמנות הזאת".


 

 

לבני אמרה כי יש ליצור הבחנה בין הגורמים המתונים והקיצוניים ברשות הפלסטינית. "ראוי וחשוב להמשיך את הלחץ הבינלאומי כדי שהפלסטינים יעמדו בתנאי הקהילייה הבינלאומית. חשוב מאוד להיפגש עם הקבוצה המתונה של הפלסטינים על מנת להניח על השולחן את הצרכים החשובים לישראל. יש לעשות הפרדה בין הדיבור לבין הוויתור. יש חשיבות להתקדמות בדיבור ואילו ההתקדמות בשטח צריכה להיות לפי מפת הדרכים".

 

בדבריה התייחסה לבני גם לעימותים בהר הבית , סביב העבודות לבנייתו של גשר חדש לשער המוגרבים: "אנו מחוייבים לאפשר לכל אדם לבטא את רעיונותיו ואמונותיו הדתיות, תוך שמירה על המקומות הקדושים. הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לדת היהודית והוא קדוש גם למוסלמים. העבודות לא פוגעות, הן לא נועדו לפגוע ולא יפגעו במקומות הקדושים. הן נועדו רק לשמור על המקום מפני התמוטטות".

 

 

איציק לבקט: עזרי בשחרור החיילים החטופים

בקט נפגשה גם עם שר הביטחון, עמיר פרץ, בלשכתו בתל-אביב. השניים שוחחו על מכלול הנושאים הביטחוניים והמדיניים העומדים על הפרק בזירות השונות במזרח התיכון, ועל חיזוק הקשרים בין המדינות. בהתייחסו לאיראן, אמר פרץ: "אנו רואים את שנת 2007 כשנה קריטית להצלחת המאמצים לסיכול המדיני של תוכנית הגרעין של איראן".

 

מוקדם יותר היום נפגשה בקט עם יו"ר הכנסת דליה איציק. במהלך הפגישה ביקשה איציק את עזרתה של שרת החוץ הבריטית לשיחרור שלושת החיילים החטופים - גלעד שליט, אלעד רגב ואהוד גולדווסר.

 

בקט ודליה איציק בכנסת  (צילום: חיים צח)

 

הפגישה בין השתיים נערכה בכנסת במסגרת תפקידה הנוסף של איציק, כממלאת מקום נשיא המדינה. איציק אמרה שלישראל אין כיום מידע על גורלם של השלושה. "זה לא אנושי ולא הומאני", אמרה איציק.

 

 

במהלך השיחה בין השתיים העלתה יו"ר הכנסת את נושא מערך הטרור של חיזבאללה והציגה בפני שרת החוץ הבריטית את הסכנות הטמונות באיום הגרעין האיראני. "הקהילה הבינלאומית חייבת לפעול באופן נמרץ נגד האיומים האלה", אמרה איציק. באקט השיבה כי מדינתה מודעת לנושא, ובשיתוף מדינות אחרות היא תנסה לפעול כדי לשכנע את איראן שלא לפתח נשק גרעיני, שאינו למטרות אזרחיות.

 

הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
רון ארד ת חדשה
גיא חבר עד מתי
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא יצחק חבר
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
רון ארד המישפחה
לחופש נולד
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)