tzvika770
עדכון אחרון - 07:39 22/02/07
חאלד משעל הגיע לקהיר; "ידון בשחרור שליט"
מאת אבי יששכרוף, אסף אוני (ברלין) וסוכנויות הידיעות
לאחר כינוס הרביעייה הבינלאומית בברלין הודיע שר החוץ של גרמניה כי המפגש הבא של הגוף ייערך באחת ממדינות ערב התומכות במפת הדרכים; בלייר נפגש עם אבו מאזן וחזר על הדרישות להכיר בישראל ובהסכמים ולגנות את האלימות; בנאום בפרלמנט אמר ר"מ בריטניה כי הוא מקווה שניתן יהיה להתקדם עם גורמים "שקולים" בחמאס
שטיינמאייר (מימין), סולאנה, לאוורוב, מון ורייס, אמש בברלין. "אנו מוצאים בעולם הערבי שותפים למו"מ", אמר שטיינמאייר
תצלום: אי-פי
ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, בא אמש (רביעי) במפתיע למצרים. הוא עתיד להיפגש עם בכירים מצריים. לפי מקורות פלשתיניים, משעל ידון בעסקה לשחרור גלעד שליט. לא נמסרו פרטים נוספים על הביקור.

משעל אינו מבקר בקהיר לעתים תכופות. בביקורו האחרון לפני כחודשיים רווחו ההשערות שבא כדי להסכים להצעה המצרית לעסקה בעניין שליט, אך בסופו של דבר לא היתה פריצת דרך במגעים. ראש הממשלה הפלשתיני, איסמעיל הנייה, אמר שלשום בפרלמנט שהוא צופה שסוגיית החייל הישראלי תבוא על פתרונה בתוך כשבועיים.

רייס: נמתין לראות מה יהיה אופי ממשלת הרשות

הקוורטט חזר אמש (רביעי) על דרישתו, כי ממשלת האחדות העומדת לקום ברשות הפלשתינית תמלא אחר שלושת התנאים שהציב - הכרה בישראל, זניחת הטרור והכרה בהסכמים בינלאומיים קודמים. במסיבת עיתונאים שנערכה לאחר הכינוס בברלין, הודיע מארח הפגישה, שר החוץ הגרמני פרנק-ולטר שטיינמאייר, כי המפגש הבא של הגוף הבינלאומי
אבו מאזן ובלייר, לפני פגישתם אמש. בלייר שיבח את יו"ר הרשות על מחויבותו לשלום
תצלום: אי-פי
ייערך באחת ממדינות ערב התומכות במפת הדרכים. שרת החוץ של ארה"ב, קונדוליזה רייס, הוסיפה כי ארה"ב מתכוונת "לחכות ולראות" מה יהיה אופי ממשלת האחדות הפלשתינית.

גם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, חזר אמש על הדרישה כי ממשלת האחדות תעמוד בתנאי הקוורטט. במסיבת עיתונאים עם יו"ר הרשות הפלשתינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), לאחר פגישתם בלונדון, שיבח בלייר את אבו מאזן על מחויבותו לתהליך השלום. אבו מאזן אמר כי הפלשתינאים מתנגדים לאלימות, מחויבים לחוק הבינלאומי ולעמדיה בכל ההסכמים הקודמים עם ישראלי. מוקדם יותר שוחח בלייר בטלפון עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

"המצב השתנה, ואנו מוצאים כיום בעולם הערבי שותפים למו"מ", אמר שטיינמאייר בפתח מסיבת העיתונאים שחתמה את הכינוס המרובע בברלין, שבו השתתפו גם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון, שר החוץ של רוסיה, סרגיי לאוורוב, שר החוץ של נשיאת האיחוד האירופי גרמניה, פרנק-ולטר שטאיינמאייר, הממונה על מדיניות החוץ של האיחוד, חאווייר סולאנה, ונציבת יחסי החוץ של האיחוד, בניטה פררו-ולדנר.

בהודעת הסיכום של המפגש נכתב, כי "הקוורטט אישר מחדש את הצהרותיו, התומכות בממשלה פלשתינית המחויבת לאי-אלימות, להכרה בישראל, ולקבלת הסכמים ומחויבויות קודמות". עוד נכתב, כי הקוורטט "מעודד התקדמות בכיוון הזה". סולאנה הבהיר כי האיחוד "מקווה מאוד שממשלת האחדות הפלשתינית תהיה חלק מהפתרון ולא חלק מהבעיה". לדבריו, "הקוורטט סבור כי יש תנאים שצריכים להתמלא, ואנו מקווים כי בזמן שייקח להקים את הממשלה, היא תקבל על עצמה את תנאים אלה". רייס הוסיפה, כי בינתיים "העובדה שקיימת ממשלה פלשתינית שלא מקבלת את עקרונות הקוורטט היא בעיה".

בלייר בפרלמנט: אני מקווה שנתקדם, גם עם הגורמים השקולים יותר בחמאס

מוקדם יותר, בנאום בפרלמנט הבריטי, אמר בלייר כי ניתן להתקדם בתהליך המדיני עם חברים "שקולים" בחמאס. לדבריו, "ישנן אפשרויות להתקדם, ואני מקווה שבשבועות הבאים תתברר המסגרת להתקדמות". הוא הוסיף כי "קל הרבה יותר להתמודד עם המצב בפלשתין אם תוקם ממשלת אחדות לאומית. אני מקווה שנוכל להתקדם, אפילו עם הגורמים השקולים יותר בחמאס".
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)