tzvika770
אמו של החייל גיא חבר קיבלה מסר מנסראללה לפיו בנה אינו נמצא בידיו חבר אמרה את הדברים בסיעת איחוד לאומי-מפד"ל יושב-ראש השדולה למען החטופים אורלב אמר כי הוא יודע שאין כל עבודת מטה ממשלתית, המרכזת את הטיפול בשבויים ובנעדרים
מאת: עידן יוסף   |     |  www.Nfc.co.il    פורומים Nfc

רינה חבר, אמו של החייל הנעדר גיא חבר, גילתה כי הצליחה ליצור קשר בלעדי עם ראש שירותי הביון הגרמני, ארנסט אורלאו, וכי קיבלה לאחרונה מסר חד-משמעי ממזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה, כי גיא חבר איננו בידו.

חבר אמרה היום (ב', 12.3.07) את הדברים במהלך ישיבת סיעת איחוד לאומי-מפד"ל אליה הוזמנה. "המערכת לא ממש מתייחסת אלינו, ובכוחות עצמנו הגענו למתווכים, לשגרירים ולמזרחנים, שהביאו ממסוריה מידע על גיא", אמרה רינה חבר, שהביעה אופטימיות: "בסוף גיא ישוב הביתה - למרות התנהלות הממשלה".

היא פנתה לחברי הכנסת להירתם תקשורתית, ציבורית ופרלמנטרית לחיפוש מידע אחרי בנה הנעדר ללא כל סימן חיים מזה עשר שנים. חברי הכנסת התחייבו כי יגישו בשבועות הקרובים הצעות לסדר במליאה ובוועדת החוץ והביטחון בעניינו של החייל הנעדר, יאספו חומר ויעקבו אחר טיפול הרשויות הממלכתיות, במציאתו.

רינה חבר הדגישה, כי אף גוף בצה"ל אינו מכין אותם לפגישות אותם הם מנהלים עם גורמי ביון ומתווכים ברחבי העולם, ואת כל הפניות לאותם גורמים - הם עושים מיוזמתם. "מדינה צריכה להיות מונחית על-ידי קוד מוסרי, והיום אין זה כך", אמרה. חבר ציינה כי בעבר נרשמו מספר רב של מקרים, בהם אזרחים שונים נעלמו בסוריה לאחר שחצו את הגבול בטעות, ובמשך שנים רבות לא היה מהם כל אות חיים. רק לאחר לחץ ציבורי, דיפלומטי ומודיעיני - הם שוחררו.

"אנחנו לא משפחה מתוקשרת ואיננו יודעים להביא מאה אלף איש לכיכר", אמרה רינה חבר לחברי הכנסת, "ולצערנו, ככל שאתה יותר מתוקשר כך גדל הסיכוי שתחזיר את הבן שלך הביתה". חברי הכנסת של הסיעה החליטו כי ייזמו את העסקתו של איש תקשורת שיפעל להגברת המודעות והלחץ הציבורי בעניין. זבולון אורלב אמר כי המסע התקשורתי חשוב וכי כיושב-ראש השדולה למען החטופים הוא יודע שאין כל עבודת מטה ממשלתית, המרכזת את הטיפול בשבויים ובנעדרים.

יו"ר הסיעה, אורי אריאל, אמר כי משפחת חבר איבדה את האמון שלה ברשויות הממלכתיות, ואי האמון הזה מוצדק. צבי הנדל, חבר ועדת החוץ והביטחון, הציע לאמו של גיא חבר לפעול אצל גורמים רוסיים, היכולים ללחוץ על הממשל בדמשק.

בפגישה עם חברי הכנסת, הצטרפה לרינה חבר גם פרחיה הימן, אחותו של החייל יהודה כ"ץ, הנעדר מזה 25 שנה מקרב סולטן-יעקב במלחמת לבנון הראשונה. הימן ציינה כי יש אפשרות שחלק משלושת החיילים הנעדרים מאותו הקרב עדיין בחיים, וכבר היו תקדימים לכך אצל הסורים. גם היא הדגישה כי "היינו כבר בכל העולם, והכתובת היחידה שאנחנו לא מצליחים להיכנס היא מדינת ישראל. יש חפיפניקיות ורדידות בכל החברה, וגם במערכת הביטחון. כל אחד קורא את הסיכום של מי שקדם לו - ופשוט ממשיך הלאה".

בסוף הישיבה הוחלט, כי ח"כ אפי איתם ירכז את עבודת הסיעה בנושא, וחברי הכנסת יגישו הצעה לסדר, ויפעלו בכל הכלים הפרלמנטריים והציבוריים לסייע למשפחות.
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)