tzvika770
 לא נוצל מידע חשוב על חטופי סולטן יעקוב
במלאת 25 לחטיפת חיילינו בסולטן יעקוב מתבטא לראשונה קצין שריון ראשי בעבר: ניתן היה לנצל מידע על החטיפה. טרם ברור מחיר רפיסותנו.
בני דותן

תא"ל במיל. אביגדור קליין קצין שריון ראשי לשעבר מביע לראשונה בתקשורת דברים אודות חטיפת שלושת חיילי צה"ל בקרב סולטן יעקוב, אירוע לו מצוינות היום 25 שנה.

קליין, שבראשית מלחמת לבנון היה בדרגת רס"ן, טוען שצה"ל היה יכול לאסוף די מודיעין אודות החטופים סמוך לאירוע החטיפה עצמו.

את דבריו מחזק תא"ל קליין בעובדה שאירועים שהתרחשו מיד לאחר החטיפה תועדו במצלמות צה"ל ומערכות הביטחון, ומצילומים אלה ניתן היה להגיע למסקנות שהיו מפזרות את הערפל סביב החטופים וגורלם.
<!-- Inject Script Filtered -->

לדבריו "מסכת פעולות ענפה שננקטה ע"י הצבא הסורי אחרי הקרבות באזור סולטן יעקוב כללה עשרות חיילם (בתוכם בודאי מפקדים) ואזרחים מקומיים וכל זאת במרחב שבו נעלמו שלושת חיילינו. הפעולות תועדו בצילומים עיתיים של ח"א הישראלי. גם אם נניח שבכאוס הלחימתי קורים דברים לא צפויים וקשה לקבל תמונת מצב ברגעי ההתרחשות עצמן, הרי שבתחקיר מאוחר אלמנטארי של אנשים וחיילים שהיו באותו אזור ואף "טיפלו" בטנקים, ניתן להגיע לחקר ולו חלקי אך מהותי של האמת שתאיר את תעלומת הנעדרים".

קליין מציין בדבריו שהפעולות שנצפו ע"י כוחותינו כללו שני אירועים מרכזיים - גרירת הטנק של הנעדרים והעמסת הטנק על מוביל (ע"י אנשי חימוש סוריים).

קליין סבור כי "גם כיום יש לסורים את רב קצות החוטים שבאמצעותם ניתן ל"משוך" ולחשוף פרטים אודות שלושת חיילינו היקרים שבאחריותם. יש אנשים שהיו וכנראה עדיין מעורבים בפרשה שברצותם יוכלו לשפוך אור ולהתחקות אחר הנעדרים".

עם זאת הוא סבור ש"יש כנראה אינטרס סורי להחליש את החברה הישראלית דרך הצגת ממשלותיה כחדלות אונים שאין לה ולו עקרון אחד שאותו תקדש. מדינה שמעוניינת להגן על ריבונותה צריכה לממש זאת באופן ממשי ופיזי. על צבאה להלחם בחירוף נפש, בעוז ובנחישות בלתי מותנית. חיילים יעשו כן בין היתר אם ידעו שהריבון שלמענו הם נלחמים, לא "מזגזג" ולא מתבלבל כאשר נדרש ממנו לדרוש החזרת נעדריו. עדיין לא למדנו מהו מחיר הרפיסות וההססנות".

לטעמו של קליין "באזור הקרב בסולטאן יעקוב ואחרי אותו קרב, חנתה אם אינני טועה, חטיבה הסורית ממוכנת. צה"ל אז כמו בעתיד במקרים דומים, צריך היה לנקוט במהלך התקפי מולה, ללא פשרות. ראוי שיהא זה מהלך ש"יניב" שבויי אויב שיהוו המניע לתהליך החלפת שבויים מתוקף אינטרס ברור של האויב ועד שזה לא קורה ,לא מפסיקים לחתור להישג המבוקש. לצערי לא הבנו את זה אז כמו שבחרנו להתעלם מכך גם במלחמה האחרונה. תקן אותי אם אני טועה, כמה שבויי חיזבאללה יש בידינו כיום? בידיו יש שלושה שלנו! והסיפור חוזר על עצמו".

חדשות ערוץ 7 בכל מקום - התעדכן בחדשות דרך הסלולארי

מבזקי חדשות ב-SMS

הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)