tzvika770

הצעה: המדינה תממן נסיעות למשפחות החטופים

הצעת חוק של ח"כ ישראל חסון קובעת כי המדינה תישא בעלות הנסיעות שעורכות משפחות החטופים ברחבי העולם, במאמץ לפעול לשחרורם. קרנית גולדווסר מברכת על היוזמה: "זו בעיה אישית שלי, אבל היא גם בעיה לאומית. אם הצעת החוק הזו תעבור זה מאוד יעזור לנו"

אמנון מרנדה

פורסם:  23.06.07, 23:29

 

לא על חשבון המשפחות. שנה שלמה מתרוצצות שלוש משפחות החיילים החטופים, שליט, גולדווסר ורגב, ברחבי העולם כדי להמריץ גורמים בין לאומיים לפעול להשבת יקיריהן הביתה – כל זאת על חשבונן. על פי יוזמה חדשה יועבר נטל המימון של אותן נסיעות לקופת המדינה.

 

הצעת חוק חדשה שיזם חבר הכנסת ישראל חסון (ישראל ביתנו), מציעה לחייב את המדינה לממן הוצאות נסיעה למשפחות החיילים החטופים, לצורך הפעילות לשחרורם. על-פי הצעת החוק, שר הביטחון יהיה זה שיקבע מהן הנסיעות שנחשבות כנסיעות לצורך פעילות זו.

 

 

ח"כ חסון מסביר כי "שליחת המשפחות לחו"ל הינה משימה לאומית ואינה גחמה פרטית. בשנה האחרונה למדנו שמפגש בלתי אמצעי של גורמים בעולם עם משפחות החיילים החטופים חשוב לאין ערוך ממפגש עם מדינאי כזה או אחר".

 

חסון מספר כי בשיחה שקיים לאחרונה עם משפחות החיילים החטופים הוא הופתע לגלות שהמשפחות נושאות לבדן בנטל הכספי למימון הנסיעות. "המדינה מחויבת לדאוג לשחרור הבנים, אבל גם לתמוך כלכלית ביציאת משפחות הבנים לחו"ל, כדי להביא לשחרורם", אומר ח"כ חסון ומסביר כי אסור שפעילות להצלת חייהם של החטופים תתבצע על בסיס היכולת הכלכלית של המשפחות.

 

קרנית גולדווסר, אשתו של החייל החטוף אהוד גולדווסר, אומרת בשיחה עם ynet כי עד היום מומנו הנסיעות כולן על-ידי בני המשפחות. "הצעת חוק כזה תסייע לנו מאוד ואם בעתיד חלילה תזדקקנה לכך משפחות נוספות, זה יסייע גם להן".

 

 

גולדווסר אמרה עוד כי היא יכולה להבין "שבנסיעות בלתי רשמיות, אף שהן נעשות לצורך שחרור הבנים, המדינה לא תשא בעלותן. אולם בנסיעות רשמיות, כמו פגישה עם מזכ"ל האו"ם למשל, מדוע אני צריכה לממן זאת מכיסי?". היא מסבירה שבעיית החיילים החטופים אינה בעיה פרטית. "נכון, היא בעיה אישית שלי, אבל היא גם בעיה לאומית. קיווינו שהבנים יחזרו הביתה במהרה, אבל הנה חלפה שנה והם עוד לא שבו. אם הצעת החוק הזו תעבור זה מאוד יעזור לנו", היא אומרת.

 

בינתיים, עוסקות המשפחות בפעולות למען הבנים גם בארץ. הבוקר תתקיים בירושלים עצרת במלאת שנה לחטיפתו של גלעד שליט. האירוע יתקיים ב-11 בגן הוורדים תחת הכותרת "אל תתנו לאדישות להרוג אותם". אביו של גלעד, נועם שליט, יישא דברים בארוע.

הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)