tzvika770


DEBKAfile

המקורות המודיעיניים של תיקדבקה: משבר מודיעני כפול בנושא שחרור חיילי צה''ל החטופים, גלעד שליט, אהוד גולדווסר, ואלדד רגב, ומשבר אמון בין ראש הממשלה אהוד אולמרט ובין השב''כ פרץ במוצאי שבת 7.7. המקורות שלנו מוסרים כי המשבר מקיף את נושא המשא ומתן לגבי חיילי צה''ל החטופים, ואת הבטחותיו של אולמרט לאבו מאזן בוועידת שארם-א-שייח', לשחרר מבלי שיודיע על כך מראש או יתייעץ, לא עם הממשלה ולא עם הגורמים הביטחוניים, 250 אסירים פלסטינים. לדברי גורמי ביטחון המטפלים במו''מ לשחרור חיילי צה''ל החטופים, גרם ראש הממשלה בהבטחותיו לעבדאללה מלך ירדן, לשחרר 4 מחבלים ירדניים שרצחו 2 חיילים צה''ל, ובהבטחותיו לאבו מאזן לשחרר מאות אסירים פלסטינים הצרכים לרצות את עונשם עוד זמן רב, נזק בלתי הפיך למשא ומתן לשחרור חיילי צה''ל החטופים. מקור ביטחוני בכיר אמר בלילה, כי בצעדיו אלה, כלפי ירדן והרשות הפלסטינית קבע אולמרט רף גבוה, ממנו לא המצרים ולא החמס יוכלו לסגת. עתה המצרים והחמס יצטרכו להוכיח, כי הם מסוגלים להשיג יותר מאשר המלך עבדאללה ואבו מאזן, וידרשו לשחרר 'אסירים כבדים ואיכותיים' יותר, כאלה שביצעו מעשי טרור קשים ויש לפניהם עוד זמן רב לרצות בכלא הישראלי. גם החיזבאללה יקשיח את דרישותיו.

יום ראשון, כב תמוז תשס"ז, 01:55, 8 ביולי 2007

המקורות שלנו מוסרים כי הניסיון של השב''כ להציל את המו''מ המתנהל עם חיזבאללה ועם החמס, על ידי 'מיתון' הבטחותיו של אולמרט לאבו מאזן נכשל, לאחר שבמוצאי שבת, החזיר ראש הממשלה את רשימת 250 האסירים העומדים להשתחרר לשב''כ, והורה לשירות הביטחון להכין רשימה של אסירים שעדיין לפניהם תקופות מאסר ממושכות. המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים כי אף פעם לא הוצג בפומבי וויכוח עקרוני כזה בין ראש ממשלה וראשי השב''כ על נושא מודיעני כל כך רגיש. עצם החזרת רשימה האסירים הפלסטינים המיועדים להשתחרר לשב''כ, פירושה פגיעה קשה במעמדו וביכולת המבצעית של הארגון גם בעיני שירותי מודיעין זרים אחרים, וגם בעיני הפלסטינים.

המקורות שלנו מדווחים כי במוצאי שבת 7.7, לא רק שבישראל התרחש פלונטר מודיעני, המעיד על התוהו ובוהו השורר בצמרת השלטון במדינת ישראל ועל דרך קבלת ההחלטות בלשכת ראש הממשלה, אלא שפלונטר זה פרץ החוצה בפומבי. בכל מדינה אחרת לא היה וויכוח כזה בין ראש ממשלה ובין ראשי שירותי הביטחון של המדינה מגיע לכותרות הראשיות של אמצעי התקשורת, מיוזמתו של ראש הממשלה.

עם כל חולשתם הנוכחית, הבחינו הפלסטינים עוד בסוף השבוע במתרחש בישראל באמצעות נושא שחרור האסירים, <בקרע שבין ראשי הממשלה וראשי השב''כ ודאגו לכך כי בשבת 7.7, יפורסם בעיתון הפלסטיני הרשמי 'אל-איאם', כי עופר דקל, המתאם מטעם ראש הממשלה לעניין השבויים והנעדרים נפגש בכלא "הדרים" עם סמיר אל-קונטאר הלבנוני, המרצה שם, מאז 1979, ארבעה מאסרי עולם על רצח בני משפחת הרן בנהריה

על פי הדיווח בעיתון הפלסטיני, הפגישה בין השניים התקיימה בעת שעופר דקל נפגש עם צמרת הזרוע הצבאית של חמס. כזכור חיזבאללה דורש את שחרורו של קונטאר בתמורה לשחרור החיילים החטופים, אודי גולדווסר ואלדד רגב.

העיתון ידע לספר כי דקל אמר לקונטאר שיש התקדמות במשא ומתן עם חיזבאללה, וכי המשא ומתן התעכב בשל דרישת חיזבאללה מישראל לשחרר אסירים פלסטינים.

המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מוסרים כי הפרסום הזה נועד לשרת 5 מטרות עיקריות.

1. להראות, לדעת הקהל הבינלאומית והישראלית, שלמרות דבריו הרמים של ראש הממשלה אהוד אולמרט, כי ישראל מחרימה את החמס ולא תקיים עם נציגיו 'שום' מגעים, ישראל כן מקיימת מגעים כאלה. אבו מאזן ואנשיו זקוקים להוכחה כזו, לקראת שובה הקרוב של המשלחת הביטחונית המצרית לרצועת עזה, דבר שיביא לחידוש המו''מ בין החמס והפת''ח. אם לישראל מותר לקיים מגעים עם החמס אין שום מניעה כי הרשות הפלסטינית תעשה זאת.

2. ראש הממשלה אהוד אולמרט הכריז בשבוע שעבר כי אם אבו מאזן יחדש את מגעיו עם החמס ישראל לא תדבר אתו ותנתק את הקשרים אתו. עתה לאחר פרסום המגעים של נציגו האישי לנושא שחרור החטופים של ראש הממשלה ונציג השב''כ עם אנשי החמס, לא יוכל אולמרט לממש את האיום שלו.

3. במקביל, נועד הפרסום בעיתון 'אל איאם', לטרפד את המו''מ הישיר בין ישראל והחמס, שהרשות הפלסטינית איננה מעורבת בו.

ההכחשה הרפה והחלשה, שלשכת ראש הממשלה פרסמה במוצאי שבת לקראת חצות, לפיה עופר דקל נפגש עם נציגי החמס לפני כחודש ימים, כלומר לפני שהחמס הביס את הפת''ח ברצועת עזה והשתלט עליה, לא תשכנע איש, בוודאי שלא בצד הפלסטיני, וגם לא בצד המצרי. לשכת ראש הממשלה קבעה בהודעה רשמית כי ישראל מקיימת מגעים ישירים עם אנשי הזרוע הצבאית של החמס. מתי מגעים אלה התקיימו? והיכן? לפרטים אלה כבר אין כל חשיבות!

4. אבו מאזן הצליח לטרפד, בשלב זה, את האפשרות כי ישוחרר מספר גדול של אנשי חמס, דבר שהיה מחזק ביותר את אויביו המרים ברצועה.

5. באמצעות הפרטים על פגישת דקל-קונטאר, סיבך אבו מאזן את המו''מ לשחרור גלעד שליט, וקשר אותו לחיילים החטופים שבידי חיזבאללה, אהוד גולדווסר, ואלדד רגב.

התוצאה המידית של השתלשלות קשה זו היא שבעוד הריב והקרע בין ראש הממשלה והשב''כ נמשכים, ספג המו''מ לשחרורם של גלעד שליט, אהוד גולדווסר, ואהוד רגב, מכה קשה, אם לא יותר מכך.

הדפס שלח לחבר סגור חלון

Copyright 2000-2007 DEBKAfile. All Rights Reserved.

הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)