tzvika770
הקדישו תקיעת השופר למען החטופים"
ארגון רבני צהר ומשפחות החטופים פונים בקריאה לבאי בתי הכנסת ולמנחי התפילות ביום הכיפורים, להקדיש את תקיעת השופר בזמן תפילת הנעילה לתפילה לשחרור החיילים החטופים והנעדרים אלפים צפויים להשתתף בכינוסי תפילה ולימוד המתקיימים זו השנה השמינית בכ-250 מוקדים ברחבי הארץ, והשנה - גם בקיבוצים

ארגון רבני צהר הינחה את מארגני 250 המניינים שהארגון מפעיל, בשיתוף ארגון "ביחד", החברה למתנ"סים ומשרד הרווחה, כי קודם לתקיעת השופר במוצאי יום הכיפורים, יתפלל שליח הציבור תפילה מיוחדת, שחוברה על-ידי הרב הראשי לישראל, הראשון לציון שלמה עמאר, וכוללת מזמורי תהילים, למען משפחות החטופים.

הרב רפי פוירשטיין, יו"ר הנהלת הארגון, אמר כי תקיעת השופר ביום כיפור היא האות ליציאה חירות. "אנו תקווה שאת חג הסוכות הקרב ובא, נחגוג יחדיו בסוכה משותפת עם גלעד שליט, אהוד גולדווסר ואלדד רגב ועם רון ארד ונעדרי קרב סולטן יעקב", אמר.

מתפללים יחד

מנייני התפילה יתקיימו זו השנה השמינית ברציפות. הם יכללו מפגשי תפילה ולימוד המתקיימים בעשרות מתנ"סים, מרכזים קהילתיים ובתי ספר, בערים, בקיבוצים ובמושבים ברחבי הארץ.

פרויקט "מתפללים ביחד" מיועד לציבור הלא-דתי, ומאפשר תפילה ידידותית ונגישה במהלך יום הכיפורים. לפרויקט מוזמנים אלה שלא הלכו עד היום לבית הכנסת ביום כיפור, או שלא הרגישו בו "בבית".

שיא של מתפללים

ב"ארגון רבני צהר" מצפים השנה לשיא של מתפללים. כ-40,000 איש יגיעו למניינים השונים הפרושים ב-250 נקודות שונות ברחבי הארץ מקיבוץ הגושרים בצפון ועד לערד שבדרום.

מניינים לאתיופים

החידושים השנה הם מניינים לבני העדה האתיופית, על-פי נוסח התפילה הייחודי לעדה. כמו כן ישולבו מתנדבות בקבוצות המתנדבים שנשלחת לכל מוקד כדי ללוות את ציבור הנשים.

יותר צמיפ ופחות מתפללים

בציבור הישראלי מתקיים תהליך סותר. מחד-גיסא, מחקרים מראים כי רוב מכריע שלך הציבור צם בכיפור, אך מאידך-גיסא הנוכחות בבתי הכנסת הולכת ומתמעטת. הסיבות לכך הן מגוונות - המושבים בבתי הכנסת נקנים בכסף, הציבור מרגיש בחוץ ולא בנוח וקיים חוסר ידע בקשר לצורת התפילה.

עולים חדשים וישראלים ותיקים, דתיים וחילוניים, שנמנעים מלהשתתף בתפילות יום הכיפורים בבית הכנסת, מסיבות שונות, יוכלו גם השנה להשתתף במפגשי תפילה ולימוד מרתקים, שייערכו במקומות ניטרליים (מתנסי"ם, בתי-עם ועוד), אשר מאפשרים תחושה נוחה וביתית לציבור דתי ושאינו דתי לחוות את אווירת יום הכיפורים ולהתפלל את התפילות המסורתיות באופן פתוח וידידותי, תוך עיסוק בסוגיות הקשורות לתרבות היהודית והישראלית במסגרת רב-שיח או פעילות חברתית אחרת.

מפגשי התפילה, נועדו לצורך העמקת הלימוד וההבנה של משמעות יום הכיפורים במסורת היהודית ולהכרת תכני יום הכיפורים לא רק במובן הדתי אלא אף במובן התרבותי, כאפשרות נוספת לתפילה בבית הכנסת.

קצב מותאם

התפילות מתקיימות בקצב מותאם לקהל ולכל תפילה מצורף מנחה אשר ממונה על עצירת התפילה והסברים במקומות שונים במהלכה וכל זאת על-מנת לאפשר תפילה נוחה, נגישה ונעימה למתפללים.

מחזור תפילה ייחודי

כל משתתף מקבל מחזור תפילה ייחודי, שבו מסומנים כל חלקי התפילה וכן הסברים לגבי המנהגים השונים, כגון: מתי במהלך התפילה יש לעמוד ומתי יש לשבת.

התפילה משולבת בהסברים ובקטעי שירה, והמארגנים בפרויקט דואגים לכיפות לאלה ששכחו, ואפילו ישמחו לעדכן את המתפללים באיזה עמוד נמצאים. המטרה היא לא להתחרות בבתי הכנסת, אלא לפתוח לחילוניים צוהר לאווירה המיוחדת של יום הכיפורים בדרך אחרת, נגישה יותר.

בוגרי ישיבות ינחו

לצורך ניהול המפגשים גויסו מנחים בוגרי ישיבות ובעלי ניסיון בקרב הציבור הדתי לאומי, שעברו הדרכה על-ידי צהר ומתאימים להכיל קהל מגוון.

לכל מניין תשלח קבוצה של מדריכים בעלי תפקידים שונים - בעל קורא, תוקע, מנחה וכדומה. כל מניין מקבל ערכה, הכוללת מחזורים מיוחדים תפילה מיוחדים בעברית וברוסית, הכוללים הסברים, כיפות, דפי הסבר על התפילות והמנהגים וגם מחיצת בד.

בין הקיבוצים המשתתפים בפרויקט ניתן למצוא את מעגן מיכאל, קיבוץ דפנה, עינת, נחשונים, גבעת השלושה, חורשים, יחיעם ועוד.

נגישות לנכים

בתי כנסת רבים אינם נגישים לנכים. אשר על כן הושם דגש מיוחד לקיים את רוב הכינוסים במבנים הנגישים לנכים.

המחיר: חינם

ההשתתפות בכינוסים אינה כרוכה בתשלום. הכינוסים יתקיימו ביום הכיפורים במועדים הבאים: תפילת "כל נדרי" בליל יום הכיפורים בשעה 17:00, למחרת בשעה 17:00 תפילת "נעילה".

'מתפללים יחד' הוא פרויקט מרכזי בפעילות צהר שמטרתה להשפיע על השיח הציבורי ולחזק את הזהות היהודית בישראל. הארגון מפעיל פרויקטים סביב מעגל החיים (מזם הנישואין) ומעגל השנה מתוך ראיית המשפחה והקהילה כגורמים המייצבים בחברה הישראלית, בגישה מסבירת פנים ומכילה.

בצהר מאמינים כי באמצעות הנגשתו של הרב לכלל הציבור, מתחזק הקשר בין דתיים וחילוניים והזהות היהודית במדינה, על-בסיס משותף.
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
גיא יצחק חבר
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
רון ארד המישפחה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יותר מ 20 שנה בכלא
גיא חבר עד מתי
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
לחופש נולד
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
רון ארד ת חדשה
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (46)
נועה (42)
tula (44)
גדגד (88)