tzvika770
החטופים: מסכת השמועות נמשכת
מנעדרי סולטן יעקב ועד רון ארד ושלושת החטופים: הסיקור התקשורתי יצר בשנים האחרונות אלפי שמועות, דיווחים וספקולציות סביב התקדמות המשאי מתן ומצבם הבריאותי של החטופים. פרויקט מיוחד
  "ושבו בנים לגבולם..." (AP)
14/10/07 10:26
מאת: מערכת msn
השמועות האינסופיות אודות גורלם של החיילים החטופים והנעדרים לאורך השנים הן לא נושא חדש. ההסטוריה מלמדת איך כבר לפני 25 שנה זכתה כל פרשה ל"טיפול" תקשורתי ולאין ספור ספינים מטעם העיתונאים ובעלי ההשפעה.

הדיווח האחרון (14.10.07) לפיו החטופים אוהד גולדווסר ואלדד רגב הועברו לאחר חטיפתם לאירן הוא רק דוגמא נוספת לכך.
 
נעדרי קרב סולטן יעקב - 1982 

החיילים יהודה כץ, זכריה באומל וצביקה פלדמן נעדרים מאז הקרב במלחמת לבנון הראשונה ב-1982ועד היום לא ידוע מה עלה בגורלם.

ארבע שנים לאחר מכן פורסם כי ראש אכ"א, מתן וילנאי, מאמין שהמפתח לגורל החיילים הנעדרים, מונח בידי הנשיא הסורי חאפז אל-אסד. 

שבע שנים לאחר מכן, ב-1993, עיתון "הארץ" ציטט בכיר בפתח' שאמר כי "רון ארד חי ונמצא בסוריה ואילו נעדרי סולטן יעקוב מתים". באותה שנה יצחק רבין הביא למשפחת באומל חצי דיסקית שהייתה שייכת לזכריה.

דיווח נוסף עלה בשנת 2005 לפיו אביו של באומל קיבל ספר מסוריה המעיד שבנו עדיין בחיים. 

רון ארד - 1986

סימן החיים הראשון מהנווט השבוי התקבל רק 20 שנה לאחר נפילתו בשבי. סרט של רשת LBC הלבנונית הראה בספטמבר 2006, צילומים של ארד ככל הנראה משנת 1989. בצילומים נראה הנווט מעשן, מציין את שמות הוריו, מצהיר באנגלית כי הוא "חייל בצבא הישראלי" ומספר היכן למד ומה עשה בחיל האוויר. 


סימן חיים יחיד מאז 1987. רון ארד (AP)

בין הדיווחים על מצבו של ארד שקדמו לסרט היו גם הערכתו של חסן נסראללה, מנהיג החיזבאללה, שאמר בתחילת 2006 כי הנווט אינו בחיים, אך עם זאת הוא לא יודע היכן נמצא.

דוגמא נוספת היא ראש המודיעין הגרמני לשעבר שטען בתקשורת במרץ 2004 כי ממידע שהגיע לידיו רון ארד אינו החיים, אך לא ידע כיצד נהרג. ב-2005 אף דווח בלונדון על חידוש המשא ומתן לשחרורו.

גיא חבר - 1997

גיא חבר נעדר מאז ה-17 באוגוסט 1997. בעניינו קיימת עדות אחת בלבד של תושבת רמת הגולן שלדבריה ראתה אותו.


כבר עשר שנים בלי סימן חיים (אתר המשפחה)

רק לאחר עשר שנים, חזרה (13.2.07) פרשת היעלמותו לכותרות. ארגון סורי בשם "ועדות ההתנגדות לשחרור רמת הגולן" הודיע כי הוא מחזיק בחייל. הארגון דרש תמורת שחרורו תשעה אסירים סורים הכלואים בישראל. בישראל בדקו את הדיווח אך עדיין לא נמצאו ראיות שישפכו אור על הפרשה.

שלושת החטופים בהר דב

בני אברהם, עדי אביטן ועומר סוואד זכרונם לברכה, שנחטפו בשנת 2000 על ידי ארגון החיזבאללה, נחשבו כחיים למשך שנה אחת, עד שצה"ל הכריז על מותם.
 
בתגובה לכך ,הכריז חסן נסראללה כי  "הכרזת ישראל על החיילים כמתים היא משחק שלא נשתתף בו. שיגידו מה שהם רוצים. הודעתם כי הם ימשיכו עמנו במשא ומתן על בסיס ההנחה שבידינו גופות ולא אנשים חיים היא עניין שלהם"

למעשה, עד ההודעה הסופית על מותם של השלושה עברה על משפחותיהם שנת ייסורים קשה כאשר לצד הכאב האישי היו צריכות להתמודד עם אינספור שמועות שווא בעיקר מטעם יוניפ"ל, האו"ם וארגון החיזבאללה.
 
שליט, רגב וגולדווסר

הסיקור התקשורתי של שלושת החטופים עדיין נמצא בשיאו, ומספק מדי שבוע אינספור שמועות ודיווחים. רק בשבוע שעבר עיתון "אל-חיאת" דיווח ש"ישראל משוכנעת שאהוד גולדווסר ואלדד רגב אינם בחיים". דוגמא נוספת היא הצהרתו של מרואן ברגותי מהכלא בישראל שאמר (7.10.07) שמצבו של גלעד שליט "טוב".

כזכור, סימן החיים היחיד מגלעד שליט התקבל ביום השנה לחטיפתו (25.6.07). בקלטת ששחררה תנועת חמאס מסר גלעד בקולו כי מצב בריאותו הולך ומידרדר ומסר דרישת שלום להוריו ואחיו. מרגב וגולדווסר עדיין לא נתקבלו כל סימני חיים.

"ישראל מאמינה שהחטופים חיים"
יקודם המח"ט שבגזרתו נחטף גלעד שליט
יום הולדת 27 עצוב לאלדד רגב
"משפחת שליט מעכבת את שחרורו"
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)