tzvika770
גדולי הדור יוצאים מגדרם למען פדיון שבויים! ואנחנו?.....

גדולי הדור יוצאים מגדרם למען פדיון שבוייים של ה"ה יהונתן בן מלכה פולארד הי"ו שנמק בכלא האמריקני כבר 22 שנים(!!!) כי לא היה מוכן לראות ברעה אשר תמצא את עמו ובאובדן מולדתו! אשרינו שזכינו שרבותינו נרתמים אבל - מה איתנו? היהונתן ימות אשר עשה הישועה הזאת בישראל? מצבו הבריאותי מתדרדר ורק בחסדי שמיים ובניסי ניסים הוא מצליח לשרוד שם את כל הזמן הזה. מה נענה ליום הדין כשישאלו אותנו מה עשינו למען שחרורו? או לפחות כדי שהוא ידע שאיננו שוכחים אותו? (מה עוד יכול לתת לו תקווה להאחז בה אם הוא לא מרגיש שעם ישראל איתו)


כתבה בנושא:

ראשי הציבור החרדי, הרבנים יוסף שלום אלישיב ואהרן לייב שטיינמן, יצאו במכתב משותף המבקש להעניק חנינה ליהונתן פולארד. פולארד מרצה תקופת מאסר בכלא האמריקני מזה 22 שנים בשל פעילותו כסוכן שריגל למען ישראל. במכתב משותף ששיגרו לנשיא ארה"ב, מבקשים הרבנים מג'ורג' בוש להעניק חנינה לפולארד.

מקורבי הרבנים הסבירו כי "מדובר במקרה מיוחד מאוד של מצוות פדיון שבויים שהיא אחת המצוות החשובות ביותר, ובפרט שמדובר כאן ביהודי שיושב בכלא בשל פעולותיו למען עם ישראל. בנוסף לכך, מצבו הבריאותי של פולארד הולך ומתדרדר והדבר מהווה פיקוח נפש של ממש". צעד זה נחשב חריג במיוחד שכן הרבנים נמנעים לרוב מעיסוק בכל נושא שאיננו נוגע לאורח חייו של הציבור החרדי.

להתגייסותם של הרב אלישיב והרב שטיינמן למען שחרורו של יהונתן פולארד צפויות להיות השלכות מסוימות על המאבק למען שחרורו, לא רק בישראל אלא גם בארה"ב. זאת משום שחלק מן הארגונים החרדיים בארה"ב רואים את עצמם מחוייבים לפסיקותיהם, וארגונים יהודיים נוספים מושפעים מאוד מעמדתם.

גורמים העוסקים בנושא מוסרים כי בעקבות פנייתם של הרבנים החלה כבר התארגנות של מספר ארגונים יהודיים-אמריקנים, שעומדים לצאת בקרוב במסע לחץ ציבורי למען שחרורו של פולארד. הלחץ יכלול בין השאר קמפיין פרסומי ומבצע במסגרתו יתקשרו בכל יום אלפי אזרחים אמריקנים לבית הלבן וידרשו הענקת חנינה לפולארד לקראת חג הפסח.

ראש ה-CIA לשעבר: הגיעה העת לשחרר את פולארד

גם בקרב הממסד האמריקני שהתנגד בעבר בנחרצות לשחרורו של פולארד החלו להישמע לאחרונה קולות אחרים. פנייתם של הרבנים לנשיא בוש מתרחשת שבועות ספורים לאחר שראש ה-CIA לשעבר, ג'יימס וולסי, קרא בראיון רדיו לשחרורו של פולארד. "עונש של 20 שנות מאסר הוא מספיק, ומערכת היחסים הקרובה בין ארצות-הברית לבין ישראל כדמוקרטיות עמיתות מהווה גם היא שיקול, אז בנקודה זו, לשיטתי, פולארד ריצה עונש ממושך דיו", דברי וולסי.

גורמים בוועד להשבת יהונתן פולארד אמרו כי העונש הממוצע על ריגול עבור מדינה ידידותית לארה"ב הוא שנתיים עד ארבע שנים, וכי אחרי 22 שנה אין גורם אחד בארה"ב שמסוגל להצדיק את המשך מאסרו של פולארד, זאת בפרט לאור היחסים המיוחדים עם ישראל. בוועד קוראים לראש הממשלה לנצל את המצב המיוחד שנוצר ולדרוש את שחרורו של יהונתן פולארד כמחווה לעם היהודי לקראת חג הפסח. "צריך לפעול באופן מיידי לפני שיהיה מאוחר מדי!", אומרים בוועד.

לגרסת הדפסה (PDF) של מכתב הרבנים לחצו כאןמקור: www.FreePollard.org

_________________

הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)