tzvika770
רעז-א

 

שיר המעלות בשוב ה' את שיבת ציון היינו כחולמים וגו'. ויש לפרש על פי מ"ש בזוהר כי מי בז ליום קטנות שבעה עיני ה' משוטטים בכל הארץ. כי הכלל הוא שהאותיות שנפלו מהשבירה מז' ימי בראשית הם באים לאדם בתפילה, מחשבת אהבה יראה התפארות ניצוח הודיה וכו'. וזהו מים התחתונים בוכים אנן בעינן למיקם קדם מלכא, ולכך באים לפי מדריגתו, והם באים דווקא בלא דעת, שאומר התיבות כמו בתהילים. והמחשבות באים לו מפני שצריך לבא לקטנות כדי לתקן עניינם, לכך צריך להיות בלא דעת. וזהו כי מי בז ליום קטנות שבעה עיני ה' המה משוטטים וגו'. וזה אנו צריכין להעלות עד ביאת הגואל במהרה בימינו, כי הדיבור הוא בגלות. ולעתיד לבוא לא יהיה שום דיבור ומחשבה רק להשם יתברך, כי יעלו כל השבירות ותבין. ואל תקשה מה ענין זה [נ"א: מה יהיה] עם התיבות שאומר בלא דעת, אך הכלל הוא אם אדם חושב שהדיבור אינו מדבר כלל, אלא השכינה מדברת מתוך (בינה) [גרונו], הנקרא עולם הדיבור [כביכול כידוע], והזכרון שזוכר הדברים שהורגל עליהם הוא מעלה הדיבורים. ובאמת הוא גלות השכינה, הדיבור הוא בגלות והבן זה מאוד.

[והוא] למשל המלך ציוה לעבדיו להגביה הר אחד גדול מאוד מה שאינו יכול להיות, והיה עצה בין עבדיו לחפור ההר ולשברו ולפרדו לחתיכות קטנים, וכל אחד הגביה מעט לפי כחו, ובזה עשו מאמר המלך. כך המלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא ציוה לנו להגביה ניצוצי קדושה, כי זהו תכלית העבודה שיביא תענוג גדול שיביא מדריגות תחתונות למעלה, כאשר מבואר לעיל בכמה מקומותמא. ולכך היתה השבירה, כדי שכל אחד יכול להעלות לפי מדריגתו, ותבין היטיב משל זה. ולזה אמר הכתוב [מי אתה] הר הגדול וגו' למישור.

ודע לך כי אותיות התורה יש בהם קדושה, מפני ששורה עליו קדושה רוחנית מהאותיות, דאורייתא וקב"ה כולא חד. אבל אותיות מן המחשבה, אע"פ שהם גם כן אותיות, רק שהמה חיצוניות, ושיוכל לקרבא לגבי מלכא. ולכך אמר בשוב ה' את שיבת ציון היינו כחולמים, אז ימלא שחו"ק (פינו), לשון בגדים שחוקי"ם [ר"ל הדבור שהיה עד כעת בגלות], פינו, ולשוננו רינה, כי זהו תענוג גדול כנזכר. אז יאמרו בגוים הגדיל ה' לעשות עם אלה, כלומר מה שהיה בגוים, בזה הגדיל את השם כביכול, אל"ה, הם א' קול פשוט ההולך בג' קוים לה' מוצאות הפה. וזהו מ"י, מחשבה, ברא אל"ה. וזהו (אל"ה) [אל"ם] מאלהי"ם, (שהמוציא הם אל מ"ם) [שהמוצאות הם אלמים], אך כשבא הי', [ר"ל] המחשבה והשכל, אל ה' מוצאות הפה, נעשה אלהי"ם מלא. ואאריך בזה אי"ה במקום אחר.

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)