tzvika770
"בכל יום גלעד בסכנה, ואנחנו מתייסרים"
צבי שליט סיפר כי מאז שנכדו גלעד נחטף לפני 500 ימים סובלים בני המשפחה ופועלים להצילו. צבי רגב בעצרת למען החטופים: קשה לחכות כל יום לבשורות
לכתבה הקודמת דפדף בחדשות לכתבה הבאה
אלי לוי
7/11/2007 11:47
אלי לוי
7/11/2007 11:47
500 ימים עברו מאז נפל גלעד שליט בשבי החמאס ברצועת עזה. במשך התקופה הארוכה הזו ממשיכים בני משפחתו לשהות בחוסר הוודאות לגבי גורלו של בנם, ומחכים לשובו הביתה. צבי שליט, סבו של גלעד, סיפר הבוקר כי מאז שנכדו נחטף הוא עסוק כל הזמן בנושא הכאוב. "אני לא נגרר לשגרה", אמר. "במשך כל הימים האלה אנחנו סובלים סבל רב וחרדה גדולה. גלעד לא נמצא במחנה שבויים - הוא נמצא במקום שכל יום חייו בסכנה, וזה מגביר את ייסורינו". במקביל, בבית הספר אחדות בקריית-מוצקין נערכה עצרת הזדהות עם שלושת משפחות החטופים, בנוכחותם של צבי רגב ושלמה גולדווסר, אבותיהם של חיילי המילואים שנחטפו בידי חיזבאללה ללבנון.

-
לפני 500 ימים: החטיפה בכרם שלום
- המחשה גרפית של הפיגוע והחטיפה
- יום הולדת לגלעד בשבי; אלפים בכיכר
- בת-דודתו של גלעד במכתב אישי. מיוחד

500 ימים בשבי, אפס תוצאות
נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שנמצא בידי החמאס, פסימי בנוגע לשחרור בנו
לכתבה המלאה  
בראיון שהעניק לגלי צה"ל הבוקר אמר צבי שליט כי ביום זה הוא נמלא בגעגוע לנכד האהוב, ובהרבה כעס "על ההזדמנויות שהיו להציל אותו ועל ההזדמנויות שהוחמצו על-ידי ממשלתנו. האהדה שאנו זוכים לה מאוד חשובה, היא מבטאת את דעת הציבור", הדגיש. "אנחנו מייחסים לזה חשיבות והיינו רוצים שזה ישפיע גם על מקבלי ההחלטות".

שליט סיפר בשיחה על זיכרונותיו מהיום בו נחטף נכדו. "מהבוקר דאגתי על סמך הידיעות בתקשורת", אמר. "אבל לא חשבתי שגלעד מעורב בזה באופן ישיר. בשעות הצהריים הגיעה אלינו אותה משלחת מפורסמת של קצין העיר, ובישרו לנו את הבשורה הקשה. הבן שלנו יואל נפל במלחמת יום הכיפורים ביום הראשון לבלימת הסורים בגולן. אלהעובדות החיים, ואנחנו חיים עם זה".

בתשובה לשאלה לו גלעד יכול היה לשמוע את השיחה, אמר שליט: "הייתי רוצה שהוא יידע שאנחנו עושים את כל המאמצים האפשריים בכל יום מ-500 הימים האלה. הנושא הוא לא לשחרר אותו, אלא להציל אותו. אנחנו לא חוגגים בכלל, גם לא את החגים, עד שתתקבל ההחלטה המתאימה על מנת להציל אותו".

קלטת השמע בה נשמע גלעד שליט באות חיים ראשון מאז חטיפתו
צבי רגב: קשה להמתין כל יום לתשובות ולמידע חדש
במקביל, תלמידי בית הספר "אחדות" בקריית-מוצקין ערכו הבוקר עצרת וצעדת הזדהות עם משפחותיהם של שלושת החיילים החטופים, בה קראו לראש הממשלה, אהוד אולמרט, לעשות יותר כדי להביא לשחרורם. באירוע השתתפו גם שלמה גולדווסר, אביו של אהוד גולדווסר, וצבי רגב, אביו של אלדד רגב.

"משהו מתקדם אבל זה מאוד חשאי ואנחנו לא יודעים מעבר למה שכולם יודעים", אמר צבי רגב בעצרת באחת ההתבטאויות הנדירות שלו מאז נחטף בנו על-ידי החיזבאללה לפני 483 ימים. "אין לנו שום מידע חדש על הבנים, כי למעשה אין מידע כלל. זו הרגשה קשה מאוד כל יום להמתין לתשובות ולמידע חדש. אנחנו משתדלים להיות בכל האירועים שעושים להזדהות עם הבנים ואיתנו, זה מאוד מחזק ותומך".

ראש עיריית קריית-מוצקין, חיים צורי, הצטרף לקריאותיהם של התלמידים וקרא אף הוא לאולמרט להגביר את המאמצים לשחרור הבנים. "אני קורא לראש הממשלה לעשות יותר ולשחרר את החטופים על חשבון כל מה שזה לא יהיה", אמר.
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
רון ארד ת חדשה
גיא חבר עד מתי
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא יצחק חבר
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
רון ארד המישפחה
לחופש נולד
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)