tzvika770

חשד: ניסה למכור מידע כוזב על גיא חבר

 
יוני שנפלד
עדכון אחרון: 12:35 , 10/11/2007

כתב אישום הוגש היום נגד תושב מזרח ירושלים, החשוד שניסה לסחור במידע שקרי על החייל הנעדר גיא חבר, במטרה להביא לשחרורו של אחיו הכלוא בישראל; ע"פ החשד יצר האיש קשר עם פעיל חיזבאללה וניסה לשכנעו כי מידע שיש בידיו יכול להועיל בקידום עסקה לשחרור אסירים.

פרשייה בטחונית הותרה לפרסום: המשטרה והשב"כ עצרו לפני כחודש אזרח ישראלי, תושב מזרח ירושלים, בחשד שניסה לסחור במידע כוזב על החייל הנעדר גיא חבר. הבוקר הגישה המדינה כתב אישום נגד החשוד, שאדי מחמד בן 26, לבית המשפט המחוזי בירושלים.

על פי החשד, מחמד יצר קשר עם פעיל של ארגון חיזבאללה וניסה לשכנעו כי מידע ופרטים שיש בידיו בנוגע לחייל הנעדר יכול להועיל בקידום עסקה לשחרור אסירים הכלואים בישראל, ביניהם גם סמיר קונטאר, רוצח משפחת הרן.

במשטרה סבורים כי החשוד ביצע את המיוחס לו במטרה להביא לשחרורו של אחיו הכלוא בישראל, שהורשע בביצוע פעולות טרור.
 

תושב מזרח י-ם ניסה לסחור במידע שקרי אודות גיא חבר

הותר לפרסום: שאדי מחמד, תושב מזרח ירושלים נעצר בחשד שניסה לסחור במידע שיקרי אודות החייל הנעדר גיא חבר, בנסיון לשחרר את אחיו המרצה עונש מאסר בגין פיגועים והעברת אמצעי לחימה

אסף זוהר 20:2909.11.2007
(1:56 דק')
<!-- Inject Script Filtered -->
תושב מזרח ירושלים פעיל החזית הדמוקרטית נעצר בימים האחרונים בחשד שניסה לסחור במידע שקרי אודות החייל הנעדר גיא חבר כדי לגרום לשיחרור של אחיו הכלוא בגלל פיגועים שביצע כך הותר הבוקר (שישי) לפרסום.
 
נעדר למעלה מעשור. גיא חבר (צילום: חדשות 10)
על פי החשד יצר שאדי מחמד, בן ה-26, קשר עם פעיל חיזבאללה וטען בפניו כי המידע יכול לעזור לאירגון בעיסקת משא ומתן על שיחרור אסירים ובהם סמיר קונטאר.

בחקירה התברר שהמידע היה שקרי. נגד האיש הוגש היום כתב אישום בבית המשפט המחוזי בירושלים. בכתב האישום נטען, כי מחמד ניסה למכור את המידע הכוזב לחיזבאללה, וזאת בניסיון להוביל לעסקה בה ישוחרר אחיו, סאמר מחמד, אשר מרצה עונש מאסר ממושך לאחר שהואשם בביצוע פיגועים והעברת תחמושת. לו היה מוכלל אחיו של מחמד בעסקת חילופי השבויים, הוא היה מקבל מהחיזבאללה סכום של 50 אלף דולר.

במהלך החקירה הודה מחמד כי אח אחר שלו, מדחת מחמד, אשר מרצה אף הוא עונש בשל סיוע למחבלים, הפנה אותו לאיש חיזבאללה, והורה לו להציע מידע על החייל הנעדר, בו יוכל להשתמש הארגון.

בחודש אוגוסט 2007 יצא מחמד לירדן שם נפגש עם פעיל החיזבאללה. אז גם נרקמה העסקה בין השניים, במסגרתה היה עתיד הארגון להעביר למחמד כספים תמורת המידע על חבר. בידי איש מבני המשפחה לא היה כל מידע חדש בנוגע לחייל החטוף.
בחודש אוגוסט ציינה משפחת חבר עשור להיעדרותו של בנה החייל, גיא חבר, שנעלם מבסיסו שברמת הגולן. מאז נעלם גיא, מנהלת המשפחה מאבק ממושך עם צה"ל, בטענה שלא נעשה מספיק כדי לשפוך אור על הפרשה.

חבר, חייל בחיל התותחנים, נעלם ברמת הגולן ב-17 באוגוסט 1997, ונראה לאחרונה בבסיסו בשעה 9:30. הוא היה לבוש מדי צה"ל, ונשא נשק מסוג גליל ארוך. על פי עדותה של תושבת רמת הגולן, חבר נראה בצומת קצביה, במזרח רמת הגולן.

מאז היעלמו נפגשו משפחתו וגורמי צבא עם גורמי ביטחון בארץ ובעולם, עם הצלב האדום ועם נציגי האו"ם במאמץ לאתרו. לפני כשלוש שנים חידשו צה"ל ומשטרת ישראל את החיפושים אחריו.
עוד כתבות בפלילים ומשפט
הוסף תגובה לכתבה
הדפסת כתבה שלחו כתבה לדיון בפורום
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)