tzvika770
בטורונטו לא שוכחים את החטופים
הקהילה היהודית של טורונטו מחזקת את ידיהם של בני משפחות החיילים החטופים בכנס שנערך השבוע בהשתתפות קהל של מאות, הביעה הקהילה את קולה כאיש אחד למען המשך הפעילות הנחושה להעלות את עניינם של החטופים על סדר היום הבינלאומי.
צבי רגב ושלמה גולדווסר

קהל של מאות הגיע ומילא את אולם בית הכנסת "שערי שמיים" בטורונטו (21.11.07) בערב שיוחד למחאה על המשך החזקתם בשבי של החיילים אהוד גולדווסר, אלדד רגב וגלעד שליט אשר נחטפו בשטח ישראל לפני למעלה משנה וחצי בגבול לבנון ורצועת עזה. ראשי הקהילה היהודית והישראלית, הקונסול הכללי של ישראל בטורונטו, חברי פרלמנט של אונטריו, פוליטיקאים מקומיים וציבור גדול ראה חובה מוסרית להשתתף בקמפיין למען השבת הבנים למשפחותיהם.

צבי, אביו של אלדד רגב, עלה ראשון לבמה ובקול חנוק סיפר על תקופת חייו של בנו עד ליום החטיפה אשר מאז גורלו אינו ידוע. הוא ביקש להודות לקהילה היהודית על תמיכתה האיתנה והחמה במאבק של הורי הנעדרים וביקש להמשיך ללחוץ על הגורמים הבינלאומיים על-מנת שיתאפשר לארגון הצלב האדום לבקר את החטופים ולהביא מהם אות חיים.

על המסך הגדול הוקרן סרטון וידיאו, בו סיפרה קרנית גולדווסר על קטיעת חיי הזוגיות עם אודי, על הבדידות, על החלל הגדול שנפער בחייה ועל האהבה שמעניקה לה כוח להמשיך את המאבק למען שחרורו הקרוב. "בעבר היו לי בכל בוקר משימות רבות לבצע", היא אמרה, "והיום רק משימה אחת יש לי, לפעול בכול כוחי להחזיר את אודי הביתה".

אביו של אודי, שלמה, תיאר בכאב את היום הקשה ההוא, בו הודיעו לו שהייתה תקרית בגבול הצפון וקיימת אפשרות שאודי נהרג. על אף הקושי העצום הקיים בחוסר הוודאות, ביקש שלמה להדגיש, כי הנחת היסוד של המשפחות הינה שאודי ואלדד נלקחו בשבי בחיים והמאבק למען שחרורם יימשך בנחישות אין קץ. לדבריו, אין להתייחס לחטיפה כאל בעייתן של מספר משפחות, אלא יש לראות את ההקשר הכולל הרחב שהוא מבטא, קרי - העימות בין ארגוני הטרור לעולם החופשי.

עומרי, אביה של קרנית, שיתף את הקהל בתחושותיו בדרך שעשה מקלגרי לישראל עם היוודע דבר החטיפה וקרא לקהילה היהודית להמשיך להשתדל ככל יכולתה אצל הממשלה על-מנת להעלות את סוגית החטופים על סדר היום. "אם החלטת מועצת הביטחון של האו"ם לשחרור ללא תנאי של החטופים מעלה אבק, מה ערך לנו במוסדות הבינלאומיים?", תמה. נציגי משפחות החטופים ביקרו בתחילת השבוע במונטריאול ובאוטווה קודם להגעתם לטורונטו ונפגשו עם שרים וחברי פרלמנט, וכן התראיינו לאמצעי התקשורת השונים. "לא ניתן לשכוח את הבנים", היה המסר העיקרי שלהם.

 

 רשימות נוספות:   החייל החטוף בעזה   |  פרשת החטופים בלבנון 
החמאס: נחטוף 'שליטים' נוספים  /  יהונתן דחוח-הלוי
העולם היהודי במפגן ענק למען שלושת החטופים  /  עידן יוסף
"הדרך לשחרור הבנים ארוכה"  /  עידן יוסף
להדיח מיד את גבי אשכנזי  /  עו"ד משה מכנס
דמעות תנין על מצעי משי   /  עדי קול
<!-- Inject Script Filtered -->
חדשות נוספות ברשת    |    + הודעות נוספות ברשת    |    + בלוגרים ברשת
כיתבו במערכת הפורומים של Nfc כותבים ב- Nfc בימה חופשית+ הדפסה שלח לחבר
נוצר:    22/11/2007     |   עודכן:    22/11/2007     |   רשימות נוספות:    יהונתן דחוח-הלוי
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
גיא חבר עד מתי
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
רון ארד המישפחה
רון ארד ת חדשה
לחופש נולד
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יותר מ 20 שנה בכלא
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)