tzvika770
היום: בג"ץ ידון בשחרור האסירים
ארגון אלמגור עתר אמש לבג"ץ כדי שיורה לבטל את שחרור 431 האסירים הפלשתינים ביום ראשון
לכתבה הקודמת דפדף בחדשות לכתבה הבאה
נועה מגל
עדכון אחרון : 22/11/2007 0:25
נועה מגל
עדכון אחרון : 22/11/2007 0:25
שחרור 431 האסירים הפלשתינים, שאושר כמחווה ליו"ר הרשות הפלשתינית, אבו מאזן, עומד בפני מבחן נוסף. ארגון אלמגו"ר עתר אמש לבג"ץ כנגד שחרורם של האסירים בטענה שמרבית האסירים ביצעו רק חלק קטן מעונשם. בג"ץ ידון בעתירה היום בצהריים, ואם לא ידחה אותו יצאו האסירים אל החופשי בבוקר יום ראשון.

שב''ס הודיע: שחרור ביום א'
מועד שחרור 431 אסירי הפת''ח יועד ליום ראשון ובשב''ס מחכים לאישור הסופי של הדרג המדיני
לכתבה המלאה  
עורך הדין של ארגון אלמגור (ארגון נפגעי הטרור), נפתלי ורצברגר, הסביר אמש בשיחה עם
nrg מעריב את הסיבות שהובילו למהלך. "העתירה היא נגד השחרור של מאות אסירים שעברו עבירות ביטחוניות חמורות בשנים האחרונות, במיוחד לאור הרצחו של עידו זלדן לפני יומיים ע"י ארגון הפת"ח", אמר ורצברגר.

"יד אחת של הפת"ח לוחצת לשלום, יד שניה ממשיכה לרצוח, ואנחנו משחררים מחבלים. עברנו על הרשימה של האסירים, חלק גדול מהמחבלים הם כאלה שריצו שליש מהעונש, ואחוזים נמוכים מהעונש. מדובר על אנשים שנשפטו ל-10 שנים ומעלה, ריצו בן 3 ל-5 שנים, וזה לא עומד בשום קנה מידה".

לדבריו, בעיה נוספת שהארגון מתריע עליה היא 
ההתעלמות מהתנגדותו של הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי לשחרור. "יש כאן בניית תרגיל 'עוקף אשכנזי' וצה"ל, באמצעות החנינה של פרס, שהיא לדעתנו חסרת סמכות למקרים שבהם אנשים נשפטו בידי בתי משפט צבאיים. מדובר בתרגיל פוליטי שמכתים את מוסד הנשיאות ולא עומד בשום קנה מידה ראוי של חוקיות ומנהל תקין", הסביר.
"שליט חשוב לא פחות מילדי עזה"
אריה בכרך, דובר אלמגור, התייחס גם הוא להצהרותיו של הרמטכ"ל בנושא. "המטרה המוצהרת היא חיזוק מעמדו של אבו מאזן והיא בלתי רלוונטית לחלוטין, לאור חוות דעתו של אשכנזי", הסביר בכרך. "במעשה זה יש גם מן ההפקרות של חייו של שליט מפני שאם בשביל כלום משחררים 650 מחבלים אז כמה מחבלים נצטרך לשחרר בשביל שליט?".

בכרך הסביר את הסיבות שהובילו להחלטה. "זו לא הפעם הראשונה שאנחנו עושים את זה, אנחנו מנסים למנוע את ההפקרות שבשחרור הרוצחים שבעצם מסכנת חיי יהודים אחרים", אמר בכרך, "במקרה הזה המטרה היחידה היא ביסוס מעמדו והמשך שלטונו של אולמרט, וזה נראה לנו הפקרות לסכן חיים ישראלים בשל המטרה הנלוזה הזו".

הוא הדגיש כי ארגונו מתנגד לשחרור מחבלים, וסבור כי יש לפעול צבאית בעזה. "תמורת שליט צריך להכניס את צה"ל לעזה או להפסיק את החשמל, מים, תרופות וכד' - עד שיוציאו את גלעד שליט. שליט  הוא בעיה הומנטרית לא פחות מילדי עזה. גם הילדים שלנו, יש להם הורים ומשפחות ויש לשמור על חייהם".
431 אסירים יצאו לחופשי
שחרורם של 431 אסירי הפת"ח הכלואים בישראל, צפוי לצאת אל הפועל ככל הנראה ביום ראשון בשעות הבוקר. כך הוחלט אתמול בהערכת מצב שנערכה בשירות בתי הסוהר. האסירים הפלשתינים ישוחררו מבית הסוהר קציעות שבדרום לאחר הליך של זיהוי, בדיקה רפואית וחתימה לפיה לא יחזרו לפעילות טרור – כנדרש.

מרגע יציאתם מכותלי בית הכלא ילוו האסירים על-ידי יחידת נחשון. המשוחררים הטריים יועברו ברובם אל מחסום ביתוניא בשומרון, ו-16 מהם יועברו למחסום ארז, משם ישובו לביתם ברצועת עזה. בשב"ס ממתינים עדיין לאישור המועד באופן סופי על ידי הדרג המדיני.

ביום שני הצביעה הממשלה בעד שחרורם של האסירים, במסגרת מחווה ליו"ר הרשות הפלשתינת אבו-מאזן, לקראת ועידת אנאפוליס. ביום שלישי בערב התכנסה ועדת השרים לעניין שחרור אסירים כדי
לאשר את הרשימה.

מתוך הרשימה המקורית של 441 האסירים אישרה הוועדה 431. שחרורם של עשרה מהם נפסל מתוך סיבות של אי-התאמה, ביניהן – בריחה מהכלא במהלך ריצוי עונש והעברת תמיכה מארגון הפת"ח לארגון החמאס.

פרסום ראשון : 21/11/2007 23:32
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
רון ארד ת חדשה
גיא חבר עד מתי
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא יצחק חבר
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
רון ארד המישפחה
לחופש נולד
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)