tzvika770

חברי הכנסת הדתיים יסייעו למשפחת חבר

רינה חבר, אמו של החייל הנעדר גיא חבר במפגש עם חברי איחוד לאומי- מפד''ל "בסוף גיא ישוב הביתה - למרות התנהלות הממשלה".

עמיעד טאוב ו14/03/2007

 

גיא חבר.נעדר למעלה מעשר שנים

"המערכת לא ממש מתייחסת אלינו, ובכוחות עצמנו הגענו למתווכים, שגרירים ומזרחנים, שהביאו ממסוריה מידע על גיא", כך סיפרה רינה חבר, אמו של החייל הנעדר גיא חבר בישיבת סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל. "בסוף גיא ישוב הביתה - למרות התנהלות הממשלה".

חבר פנתה לחברי הכנסת להירתם תקשורתית, ציבורית ופרלמנטרית לחיפוש מידע אחרי בנה, הנעדר ללא כל סימן חיים, מזה עשר שנים. החכי"ם יגישו בשבועות הקרובים הצעות לסדר במליאה ובועדת החוץ והביטחון בעניין, יאספו חומר ויעקבו אחר טיפול הרשויות הממלכתיות, במציאת החייל הנעדר.

חבר גילתה עוד כי היא הצליחה ליצור קשר בלעדי עם ראש 'המוסד' הגרמני ארנסט אורלאו, וכי קיבלה לאחרונה, מסר חד משמעי ממזכ"ל החיזבאלה חסן נאסרללה, כי גיא חבר איננו בידו.

רינה חבר הדגישה, כי אף גוף בצה"ל לא מכין אותם לפגישות אותם הם מנהלים עם גורמי ביון ומתווכים ברחבי העולם, ואת כל הפניות לגורמים שונים בעולם - הם עושים מיוזמתם. "מדינה צריכה להיות מונחית ע"י קוד מוסרי - והיום אין זה כך", אמרה. חבר ציינה כי בעבר נרשמו מספר רב של מקרים, בהם אזרחים שונים נעלמו בסוריה לאחר שחצו את הגבול בטעות, ובמשך שנים רבות לא היה מהם כל אות חיים. רק לאחר לחץ ציבורי, דיפלומטי ומודיעיני - הם שוחררו.

"אנחנו לא משפחה מתוקשרת ואיננו יודעים להביא מאה אלף איש לכיכר" אמרה רינה חבר לחברי הכנסת, "ולצערינו, ככל שאתה יותר מתוקשר כך גדל הסיכוי שתחזיר את הבן שלך הביתה". חברי הכנסת החליטו כי יזמו את העסקתו של איש תקשורת שיפעל להגברת המודעות והלחץ הציבורי בעניין. ח"כ זבולון אורלב הדגיש כי אף אחד לא רוצה להראות כמי שמסתירה מידע, ולכן כל-כך חשוב המסע התקשורתי. אורלב אמר עוד, כי כיו"ר השדולה למען החטופים גילה כי אין כל עבודת מטה ממשלתית, המרכזת את הטיפול בשבויים ובנעדרים.

יו"ר הסיעה ח"כ אורי אריאל, אמר בצער כי משפחת חבר איבדה את האמון שלה ברשויות הממלכתיות, ואי האמון הזה מוצדק. ח"כ צבי הנדל, חבר ועדת החוץ והביטחון הציע לרינה חבר לפעול אצל גורמים רוסיים, היכולים ללחוץ על הממשל בדמשק.

בפגישה עם חברי הכנסת, הצטרפה לרינה חבר גם פרחיה הימן, אחותו של החייל יהודה כ"ץ, הנעדר מזה 25 שנה מקרב סולטן-יעקב במלחמת לבנון הראשונה. הימן הדגישה כי יש אפשרות שחלק משלושת החיילים הנעדרים מאותו הקרב עדיין בחיים, וכבר היו תקדימים לכך אצל הסורים.גם הימן הדגישה כי "היינו כבר בכל העולם, והכתובת היחידה שאנחנו לא מצליחים להיכנס היא מדינת ישראל. יש חפיפניקיות ורדידות בכל החברה, וגם במערכת הביטחון. כל אחד קורא את הסיכום של מי שקדם לו - ופשוט ממשיך הלאה".

בסוף הישיבה הוחלט עם חבר והיימן כי ח"כ אפי איתם, ירכז את עבודת הסיעה בנושא, וחברי הכנסת יגישו הצעה לסדר, ויפעלו בכל הכלים הפרלמנטריים והציבוריים לסייע למשפחות.

 

הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)