tzvika770
החמאס: "תחלמו על מסר משליט"
בחמאס מכחישים את דיווח עיתון "א-שרק אל-אווסט", לפיו ישראל תקבל קלטת של גלעד שליט, לאחר שהתנתה את יציאתם של עולי רגל מעזה למכה, בקבלת מסר משליט

בחמאס וכן בוועדות ההתנגדות העממית מכחישים (שבת, 8.12.07) את הפרסומים בעיתון "א-שרק אל-אווסט", לפיהם ישראל צפויה לקבל בקרוב קלטת וידיאו בה נראה גלעד שליט, לאחר שהתנתה את התרת יציאתם של עולי רגל פלשתינים מרצועת עזה למכה דרך מצרים, בקבלת הקלטת. דובר הזרוע הצבאית של החמאס אמר כי "ישראל רק יכולה לחלום על קבלת קלטת של שליט".

העיתון "א-שרק אל-אווסט", המתפרסם בלונדון דיווח (שבת, 8.12.07) מפיו של גורם בכיר בפתח, כי מדובר ביציאת עולי רגל דרך מעבר רפיח ברצועת עזה למצרים ומשם למכה. לדברי הגורם הבכיר, הדרישה הישראלית נתקלה בתגובות של כעס בתנועת הפתח. האיש לא מסר פרטים נוספים והעיתון לא הביא חיזוק מגורמים נוספים, למידע שפירסם.

ביום רביעי השבוע (5.12.07) הכחיש דובר גדודי אל-קסאם, אבו עוביידה, בשיחה עם כתב העיתון "אל-קודס אל-ערבי" את הדיווחים לפיהם הסכימה תנועת החמאס לאפשר לארגון הצלב האדום לבקר את גלעד שליט. "הידיעות הנושא זה אינן נכונות לחלוטין. הדבר נודע לנו רק באמצעות אמצעי התקשורת הציוניים", אמר. עוד הוסיף אבו עוביידה, כי תנועת החמאס כבר דחתה בעבר הצעות דומות מ"סיבות ביטחוניות", במשתמע מחשש שהדבר יסייע לישראל לאתר את המקום בו מוחזק שליט. לדבריו, המו"מ בעניינו של שליט מוקפא בגלל עמדותיה ישראל, והנושא מצוי תחת מעטה כבד של חשאיות.

הארגונים החוטפים - החמאס, ועדות ההתנגדות העממית וצבא האיסלאם - דורשים מחיר גבוה תמורת החזרת שליט, הכולל שחרור של 1,000 אסירים פלשתינים המרצים עונשי מאסר ארוכים והנכללים בקטגוריה של "דם על הידיים", וכן כל האסירות, האסירים החולים והאסירים הצעירים. תנועת החמאס המנהלת את המו"מ גילתה נכונות לגמישות רק בעניין שלבי ביצוע העסקה, אך לא במספר האסירים שישוחררו ובקטגוריות לשחרורם.

לאחר ההפיכה הצבאית של החמאס ברצועת עזה ביוני 2006, ועזיבת המשלחת הביטחונית המצרית את הרצועה הוקפא המו"מ. לא מכבר חזרה המשלחת הביטחונית לעזה לאחר פנייה של ישראל למצרים בעניין זה.

 

 רשימות נוספות:   החייל החטוף בעזה 
חמאס: המו"מ בעניין גלעד שליט עדיין מוקפא  /  יהונתן דחוח-הלוי
בטורונטו לא שוכחים את החטופים  /  יהונתן דחוח-הלוי
החמאס: נחטוף 'שליטים' נוספים  /  יהונתן דחוח-הלוי
להדיח מיד את גבי אשכנזי  /  עו"ד משה מכנס
דמעות תנין על מצעי משי   /  עדי קול
<!-- Inject Script Filtered -->
התפתחויות נוספות
חמאס: המו"מ בעניין גלעד שליט עדיין מוקפא  /  יהונתן דחוח-הלוי
דובר גדודי אל-קסאם, אבו עוביידה, מכחיש בשיחה עם כתב העיתון "אל-קודס אל-ערבי" (05.12.07) את הדיווחים לפיהם הסכימה תנועת החמאס לאפשר לארגון הצלב האדום לבקר את החייל הישראלי החטוף רב"ט גלעד שליט. "הידיעות הנושא זה אינן נכונות לחלוטין. הדבר נודע לנו רק באמצעות אמצעי התקשורת הציוניים", אמר.
החמאס: נחטוף 'שליטים' נוספים  /  יהונתן דחוח-הלוי
תנועת החמאס אינה מתרשמת מהחלטת ממשלת ישראל לשחרר 441 אסירים פלשתינים כמחווה לרשות הפלשתינית לפני ועידת אנאפוליס. בעצרת מחאה מול בניין הפרלמנט הפלשתיני בעזה (עיתון "אל-איאם", 19.11.07) אמר חבר הפרלמנט מטעם החמאס, פתחי חמאד, כי ניסיונות החטיפה יימשכו אם ישראל תדבק בסירובה לשחרר את האסירים.
טורבוביץ': החטיפה - להכשיל עסקת שליט  /  איציק וולף
ראש הסגל במשרד ראש הממשלה, יורם טורבוביץ', אמר לחברי ועדת וינוגרד כי עמדת הממשלה בפרוץ מלחמת לבנון השנייה הייתה כי יש להגיב בעוצמה על חטיפת שני החיילים על-ידי חיזבאללה, אך לא בפעולה קרקעית נרחבת. כך על-פי תמלילי עדותו בוועדה שהותרו (יום ה', 25.10.07) לפרסום.
החמאס מכחיש: לא אמרנו שנפגע בשליט  /  הילה רפופורט
גורם בחמאס הכחיש בשעות האחרונות (ד', 23.10.07) את האפשרות כי הארגון יפגע בגלעד שליט. ההכחשה באה לאחר שגדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס, פרסמו כרוז שהודיע כי ביכולתם לפגוע בגלעד שליט כצעד של נקמה בישראל על מותו של האסיר הפלשתיני, מוחמד אל-אשקר, בכלא קציעות.
חדשות נוספות ברשת    |    + הודעות נוספות ברשת    |    + בלוגרים ברשת
כיתבו במערכת הפורומים של Nfc כותבים ב- Nfc בימה חופשית+ הדפסה שלח לחבר
נוצר:    08/12/2007     |   עודכן:    08/12/2007     |   רשימות נוספות:    הילה רפופורט
 

"תיק גלעד שליט סגור לפי שעה"

אין כל התקדמות במגעים לשחרור גלעד שליט. דובר גדודי אל-קסאם מבהיר, כי התיק "סגור" ולא יתאפשר לקבל או להעביר כל מסר לחייל החטוף.
דלית הלוי

אבו עוביידה, דובר גדודי עיז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס, חוזר ומבהיר (8 בדצמבר 2007), כי סוגיית החייל הישראלי החטוף, גלעד שליט, "סגורה בשלב זה" ואין כל אפשרות להעביר אליו מכתבים או לקבל ממנו כל מסר. בראיון לסוכנות הידיעות הפלשתינית "רמתאן" אמר אבו עוביידה, כי "הכיבוש לא יכול אפילו לחלום על העברת מכתב לשליט או לקבל ממנו כל מסר משום שהכדור נמצא כעת במגרש של הכיבוש הציוני".

בתשובה לשאלה בנוגע לנכונות הישראלית לפתוח מחדש את מעבר רפיח בתמורה לקבלת סרטון וידיאו של גלעד שליט, אמר אבו עוביידה כי הדיווח בעניין זה איננו נכון ובכל מקרה תנועת החמאס שוללת אותו מכל וכול. הוא אף הכחיש את הדיווחים לפיהם תנועת החמאס פיתחה טילים ארוכי טווח באומרו, כי היכולות הצבאיות של גדודי אל-קסאם מוגבלות והן מתבססות על ייצור מקומי. לדבריו, גדודי אל-קסאם פועלים בשיתוף פעולה עם הזרועות הצבאיות כדי לגבש תוכנית מגננה לבלום מבצע צבאי ברצועת עזה.
 
<!-- Inject Script Filtered -->

בראיון אחר לאתר האינטרנט של החמאס, אמר אבו עוביידה, כי חוסר התגובה של החמאס על החיסולים הישראליים אינו סימן חולשה, אלא הכנות למערכה ארוכת טווח עם ישראל וזהו בבחינת "השקט שלפני הסערה". בעניין גלעד שליט הוא הדגיש, כי תנועת החמאס לא תאפשר לנציגי הצלב האדום לבקר את שליט, וכל הדיווחים בנושא זה הם באחריות "האויב הציוני".

חדשות ערוץ 7 בכל מקום - התעדכן בחדשות דרך הסלולארי

מבזקי חדשות ב-SMS

הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
רון ארד ת חדשה
גיא חבר עד מתי
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא יצחק חבר
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
רון ארד המישפחה
לחופש נולד
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)