tzvika770

הדיון על הגמשת הקריטריונים לשחרור אסירים, מאוחר ומזיק. מי שהיה צריך להכריע בוויכוח הוא ראש הממשלה אהוד אולמרט. עכשיו לחמס יש שורה של דרישות נוספות.

יום שני, כב טבת תשס"ח, 20:58, 31 בדצמבר 2007

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: הדיון על הגמשת הקריטריונים לשחרור אסירים פלסטינים, המתקיים בימים אלה במסגרת וועדת השרים שהוקמה, הוא מאוחר ומזיק. מי שהיה צריך להכריע בוויכוח, במקום להקים וועדת שרים, הוא ראש הממשלה אהוד אולמרט בעצמו. אולם מאחר ואולמרט לא הכריע, הולכים ומסתבכים המאורעות וההתרחשויות מסביב לחמס בעזה, וגם בקהיר ובירושלים, אין כבר ביטחון כי הצעת החמס לשחרור גלעד שליט שהועברה לפני למעלה משבועיים, עדיין תקפה.

שלוש העובדות הבאות שנוצרו ב-48 השעות האחרונות בשטח, הופכות את הדיון בשאלת הקריטריונים לשחרור אסירים, ללא רלוונטי.

1. כ-2000 פלסטינים, רובם אנשי חמס, הנמצאים עתה במחנות מעצר מצריים בצפון סיני, לאחר שחזרו מהחאג' במכה. מצרים אינה מוכנה לתת להם להיכנס לרצועה, אלא אם יעברו במעברי ניצנה או כרם שלום. כלומר, הפלסטינים לא יכולו להכנס לרצועה, מבלי שיעברו בידוק ביטחוני ישראלי.

2. שיתוף הפעולה בין צה''ל, והצבא המצרי, שהחל ביום א' 30.12, במלחמה במנהרות הברחת הנשק, עורק החיים של שלטון החמס בעזה.

3. שיתוף הפעולה הישראלי-מצרי-פלסטיני, במניעת הגעתם לרצועה של כ-150 מיליון הדולר, שאנשי החמס הביאו אתם ממכה. בלי כסף זה, החמס ייתקשה לממן את המשך שלטונו, ולקנות ולייצר את הנשק והטילים הדרושים לו.

על פניו, נראה הלחץ הזה על החמס יעיל, וכי הוא עומד להביא את החמס לידי התקפלות ושורה של ויתורים מרחיקי לכת, אשר אם לא ימוטטו את שלטונו ברצועה, לפחות יפערו בו סדקים נרחבים.

אולם המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי ההפרדה המלאכותית, שעושים בירושלים, בין ההתפתחויות האלה, ובין פרשת שחרורו של גלעד שליט, כאילו אין קשר ביניהם, הפכה מחדש את החייל הישראלי החטוף, לאחד הקלפים המרכזיים המצויים עתה בידי ראשי החמס.

ראשי החמס מבינים היטב, כי ביכולתם עכשיו לדרוש, לא רק 450 אסירים פלסטינים, 'איכותיים', כלומר עם דם על הידים, עבור גלעד שליט, אלא מחיר הרבה יותר גבוה, והוא ריסוק שיתוף הפעולה הישראלי-מצרי-פלסטיני, במלחמה בטרור ונגדם. החל מיום א' 30.12, היום בו התכנסה וועדת השרים הישראלית, החמס יידרוש, גם את השבתם של הפלסטינים הנמצאים בצפון סיני לרצועה, וגם את הכנסתם של עשרות מיליוני הדולרים שקבל במכה לרצועה. ללא מילוי תנאים אלה, המו''מ על שחרור גלעד שליט יוקפא.

כלומר המדובר, ב-2450 פלסטינים, פלוס כ-150 מיליון דולר, תמורת חייל ישראלי אחד.

זה מה קורה, כאשר ראש ממשלה איננו מוכן לקחת על עצמו את האחריות להכריע, למרות שזאת היא מהות תפקידו, ומגלגל את האחריות על כתפיהם של אחרים.

כתוצאה מכך, כל עם ישראל, משתתף פומבית בדיונים ובלבטים, של הצמרת הביטחונית מודיעינית שלו, וכך מטשטשים את חוסר היכולות להכריע בנושאים החשובים באמת.

הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
רון ארד ת חדשה
גיא חבר עד מתי
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא יצחק חבר
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
רון ארד המישפחה
לחופש נולד
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)