tzvika770
"אין כוונה להחזיק בשליט זמן רב"

בכיר החמאס, אוסאמה חמדאן, טוען כי ארגונו לא מעוניין להחזיק את החייל החטוף גלעד שליט לאורך זמן. לדבריו, "המחיר" עלה ל-1000 אסירים. חמדאן במסר למשפחת שליט: "הכדור כעת הוא בידי אולמרט"
  "מסר למשפחת שליט". חמדאן (צילום: AP)
26/12/07 13:53
מאת: קאיד דאהר

אוסאמה חמדאן, בכיר החמאס בלבנון וסגנו של חאלד משעל, אמר (26.12.07) בראיון לתחנת הרדיו BBC בערבית המשדרת מלונדון, כי לחמאס ולשאר הגורמים שעומדים מאחורי חטיפתו של גלעד שליט אין כל כוונה להחזיק אותו זמן רב.

לטענת חמאס, הגורמים שמחזיקים בשליט מעוניינים לשחררו מהר ככל האפשר בתמורה לשחרור אסירים פלסטינים הכלואים בישראל.
 
"עליי לציין ולהעביר מסר למשפחת החייל הציוני כי אנחנו לא הכתובת לשחרור בנם, הכתובת היא ראש הממשלה אהוד אולמרט, שעליו לצריך ללחוץ כדי לבצע את העסקה מהר ככל האפשר", אמר חמדאן.

"ישראל מקשה על שחרור שליט"

חמדאן התייחס בראיון להתנהלות המשא ומתן בין הצדדים בתיווך מצרים. "עד עכשיו אין התקדמות במגעים בגלל עמדתה של ישראל. שליחו של אהוד אולמרט, עופר דקל, לא הביא עמו למצרים כל חדש בעניין זה אלא להיפך - ישראל היא זו שמקשה על שחרורו של גלעד שליט. אנו ממשיכים במגעים עם הצד המצרי ועם גורמים נוספים כדי לנסות ולהתקדם בעסקה הזאת", סיפר בכיר החמאס.
 
לדברי חמדאן, ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, הגיע אתמול בלילה לקהיר כדי להפגש עם בכירים במצרים. משם הוא ייצא ככל הנראה לסבב פגישות במדינות נסיכות המפרץ.
 
דרישה: 1000 אסירים - רבים מהם אסירי עולם

בתשובה לשאלה האם חמאס הציב תנאים חדשים לעסקה בתקופה האחרונה, אומר חמדאן: "חמאס לא לבד בשטח, ישנם עוד גורמים שעומדים מאחורי החטיפה. עליי לאמר שהגורמים האלה הגישו בתקופה האחרונה הצעה למצרים ובה שני תנאים מרכזיים לשחרור שליט. הראשון הוא שחרור נשים, ילדים וחולים פלסטנים תמורת מידע ראשוני על שליט שיועבר בדרך שבה יסוכם עם הגורמים המתווכים. השני הוא שחרור 1000 אסירים פלסטינים שחלקם הגדול שפוטים למאסרי עולם כבדים תמורת שחרור החייל הציוני שליט".
 
חמדאן טוען כי מי שמציב את התנאים לעיסקה ולרשימת האסירים הם הגורמים שעומדים מאחורי החטיפת שליט. לדבריו, ישראל מודעת לשמות האסירים שהיא אמורה לשחרר.

בשבוע שעבר, אמר דובר ממשלת החמאס ל-חדשות msn, כי הארגונים שעומדים מאחורי חטיפתו של גלעד שליט ידרשו כי העסקה לשחרורו תיעשה בשלושה שלבים. לדבריו, מצרים מנסה להוביל לקום עסקה בשלב אחד, כשהשיחות שינוהלו השבוע יתמקדו בנושא זה.

נסיעת ברק למצרים - לא מה שחשבתם

על רקע פגישתם של נשיא מצרים, חוסני מובארק, ושר הביטחון אהוד ברק, רומז חמדאן בראיון, כי מצרים מנסה להאיץ את המגעים בין הצדדים. הוא הביע דעתו, כי ביקור ברק לא קשור בכלל לעניין שליט. ברק, אמר חמדאן, נסע למצרים במטרה ללחוץ עליה כדי שתפסיק את הסיוע לפלסטינים ברצועה. בתוך כך, טען, מנסה שר הביטחון לקבל לגיטימציה להמשך פעילות ישראל ברצועה.


"מתחדשים המגעים לשחרור שליט"
"החטופים לא מעניינים את אהוד ברק"
חמאס: "תחלמו על מסר מגלעד שליט"

יש לכם סקופ? שתפו אותנו

 
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
רון ארד ת חדשה
גיא חבר עד מתי
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא יצחק חבר
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
רון ארד המישפחה
לחופש נולד
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)