tzvika770
"המדינה כשלה - והמדינה חייבת לשלם"
אמו של החייל החטוף אהוד גולדווסר מתחה ביקורת חריפה על הח"כים. "כל הפוליטיקאים שרוצים לעשות הון פוליטי ומתנגדים לשינוי הקריטריון לשחרור אסירים - מה אם ילדכם היה חטוף?"
לכתבה הקודמת דפדף בחדשות לכתבה הבאה
דודו בזק
25/12/2007 13:38
דודו בזק
25/12/2007 13:38
מיקי גולדווסר מסירה את הכפפות: "המדינה כשלה והמדינה חייבת לשלם", אמרה אמו של החייל החטוף אהוד גולדווסר, במהלך עצרת לשחרור החטופים במכללת עמק יזרעאל. גולדווסר גם התייחסה לדיונים הקדחתניים המתקיימים בדבר הגמשת המונח דם על הידיים והאשימה את הפוליטיקאים המתנגדים לכך שהם עושים זאת "לא בגלל אמת פנימית, אלא בגלל נטייה לעשות הון פוליטי".

רוב לשינוי הגדרת ''דם על הי
ממשאל שנערך אמש בקרב שרי הממשלה עולה: רק השר מופז מתנגד לשינוי הקריטריון לשחרור אסירים. במקביל, חושף סקר מעריב כי כמחצית מהציבור מוכן לשחרור מחבלים תמורת שליט
לכתבה המלאה  
מאות סטודנטים השתתפו היום בעצרת הקוראת לשחרור החיילים החטופים גלעד שליט, אלדד רגב ואהוד גולדווסר. אמו של אהוד גולדווסר תקפה בחריפות את ממשלת ישראל וחברי הכנסת וטענה כי הם אינם פועלים די לשחרור החטופים. "משבר מלחמת לבנון השנייה עמוק יותר וחשף את פרצופו של השלטון בכל כיעורו", אמרה בנאום שנשאה.

גולדווסר זעקה לראשי השלטון מעל הבמה: "החזירו את הבנים שנלקחו על לא עוול בכפם, הם נושאים בסבל שלא יתואר על די אנשים אכזריים, מי בכלל יודע מה עובר עליהם בכל יום ביומו במשך שנה וחצי?". לדבריה, עדויות החיילים שהשתתפו במלחמת לבנון השנייה ושודרו בטלוויזיה, מעידות כי כל טענותיה נגד הפיקוד הצבאי היו אמת ואף יותר. "מי יכול להעיד טוב יותר מחיילים?" תהתה.

אמו של החייל החטוף התייחסה בנוסף לכך גם לדיונים הנערכים בימים אלה אודות הגמשת המונח "דם על הידיים", שתאפשר אולי את השלמת העסקה לשחרורו של גלעד שליט, והטיחה בפוליטיקאים המתנגדים לכך שהם עושים זאת "לא בגלל אמת פנימית, אלא בגלל נטייה לשאת חן בעיני סקטורים מסוימים ולעשות הון  פוליטי", ושאלה: "מה אם ילדם היה חטוף ולא ילדי?".
מיקי גולדווסר בעצרת למען החטופים במכללת עמק יזרעאל. צילום: יגאל לוי
"התרגלתם לעשות ככל העולה על רוחכם"
"צריך לשחרר את כל המחבלים אם זה התשלום עבור הילדים", הוסיפה גולדווסר בנאום. לדבריה, אין טעם בהחזקת האסירים. "חמאס וחיזבאללה לא צריכים את המחבלים שיושבים פה בכלא על חשבון משלמי המסים כדי להוציא פיגועים".

גולדווסר המשיכה במונולוג, ופנתה שוב לפוליטיקאים. "יש לכם טעות שתעלה לכם ביוקר רב, אינכם חשים את הדופק האמיתי של העם שלנו והתרגלתם לעשות כל העולה על רוחכם".
  
מאוחר יותר נשא נאום גם אייל רגב, אחיו של אלדד רגב, שאמר: "בימים אלה אחי היה אמור ללמוד כמוכם לתואר ראשון, ובמקום זה נמצא בשבי האויב. אני רק מבקש דבר אחד - שיהיה סטודנט רגיל כמוכם".

יו"ר אגודת הסטודנטים במכללת עמק יזרעאל נתנאל אייזיק, שארגן את האירוע כלוחם במלחמה האחרונה, הבטיח לבני משפחות החטופים שהסטודנטים יעמדו לרשותם בכל עת. הוא תקף את מנהיגי המדינה ושאל: "האם דם החיילים שבשבי האויב אינו מספיק כחול כדי לפעול לשחרורם?".
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)