tzvika770
צעירים לפני גיוס לרה"מ: איך החיילים עדיין בשבי?

 

"אנו מודאגים מאוד נוכח אי ההתאמה שבין הערכים שעליהם גדלנו לבין מה שעולה מהעובדה שכמה מחיילינו עודם בשבי", כתבו 1,100 תלמידי י"א-י"ב העומדים לפני גיוס בעצומה ששוגרה לאולמרט. "כחיילי צה"ל בעתיד הקרוב אנו רוצים לראות תוצאה אחת בלבד - את החיילים החטופים שבים למשפחותיהם"

יונת אטלס  

פורסם:  12.12.07, 17:43

 

 

1,100 בני נוער מתנועת הקיבוצים והמושבים העומדים לפני גיוס השתתפו הערב (יום ד') בטקס שנערך ליד אנדרטת אוגדת הפלדה, הנמצאת סמוך ליישוב כרם שלום. בני הנוער, שערכו מסע אופניים ברחבי הדרום משך ארבעה ימים, החליטו היום לפנות בעצומה נרגשת לראש הממשלה, אהוד אולמרט, שבה הם מבקשים ממנו לעשות הכול על מנת להחזיר את שלושת החיילים החטופים.

 

הטקס למען החטופים (צילום: שרון ברוורמן עריכה: הדר בסת)

התלמידים פנו לאולמרט: "כתלמידי י"א-י"ב, העומדים להצטרף לשורות צה"ל ולמלא את חובתנו, אנו מבקשים לומר לך שאנו מודאגים מאוד נוכח אי-ההלימה בין הערכים שעליהם גדלנו לבין מה שעולה מהעובדה שכמה מחיילינו עודם בשבי.

 

גולדווסר להנהגה:
האמון במדינה נשבר / אחיה ראב"ד
מיקי גולדווסר, אמו של החייל החטוף אודי, שלחה מכתב חריף לנשיא המדינה, לראש הממשלה ולשר הביטחון, בו היא קובעת שהמנהיגים "שברו את האמון הבלתי מתפשר שהיה לנו לגבי המחויבות של המדינה לבניה בזמן שירותם אותה"
לכתבה המלאה

"אנו, כחיילי צה"ל בעתיד הקרוב שרואים בהשבת חייל צה"ל שבוי למדינתו ולמשפחתו ערך ממדרגה ראשונה, רוצים לראות תוצאה אחת בלבד - השבת גלעד שליט, בריא ושלם לחיק משפחתו, ועמו השבת אהוד גולדווסר ואלדד רגב אל משפחותיהם. אנו, כלובשי מדים בעתיד הקרוב, אלו שבוחרים שלא להשתמט, אלו שמתייצבים לדגל, מונעים באמונה שהמדינה, המגייסת אותנו, השולחת אותנו לשדה הקרב, לא תפקיר אותנו".  העצומה צפויה להגיע עוד היום לביתו של ראש הממשלה.

 

לטקס ליד כרם שלום הגיע גם נעם שליט, שהודה לבני הנוער על האיכפתיות ועל המאמץ שהם עושים למען החזרת בנו. "דווקא במקום הזה, שהוא כל כך משמעותי וכואב - הנקודה שבה נראה לאחרונה גלעד לפני 535 ימים מלאי דאגה - התמיכה שלכם היא משמעותית ומחממת את הלב.

 

המסר שאתם מעבירים פה היום למנהיגי המדינה הוא ברור - חייל שנשלח על ידי המדינה וצה"ל למשימה ונפל בשבי, יש לעשות הכול על מנת להחזיר אותו הביתה בהקדם. אני מבין שאתם מודאגים ושואלים עצמכם איך קרה שחייל שנחטף מתוך

 

שטחה של מדינת ישראל לעזה, שנמצאת רק כמה מאות מטרים מכאן, לא חוזר הביתה אחרי כל כך הרבה חודשים, ואפילו שנים".

 

 

שליט פנה בקריאה לעם הפלסטיני וביקש מהם שיפנו למנהיגיהם וידרשו להפסיק את המלחמה הארוכה שמתרחשת בעזה: "תאמרו למנהיגים שלכם שיתחילו לבנות מפעלים למקומות עבודה ולא לייצור רקטות ומטעני חבלה, שרק יובילו לכאוס ועוני נוסף על זה הקיים". 

 

הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
רון ארד ת חדשה
גיא חבר עד מתי
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא יצחק חבר
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
רון ארד המישפחה
לחופש נולד
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)