מחאה: דוח האו"ם לא מתייחס לחיילים החטופים

ראשי >לחץ פה למידע על גלעד שליט>מחאה: דוח האו"ם לא מתייחס לחיילים החטופים
tzvika770

מחאה: דוח האו"ם לא מתייחס לחיילים החטופים

ישראל מחתה בפני מועצת הביטחון של האו"ם על התעלמות ממצב החיילים הישראלים החטופים בדוח שפורסם לאחרונה בנושא המזרח התיכון. שגריר ישראל באו"ם: על הקהילה הבינלאומית לפעול כדי לדרוש קבלת אות חיים מהחיילים

חדשות נענע 10 04:1203.01.2008
ישראל העבירה אמש (רביעי) מכתב מחאה לשגריר לוב באו"ם, ג'יאדאללה אטלהי, שנכנס אתמול לתפקידו החדש כנשיא מועצת הביטחון באו"ם.
 
אין התייחסות. שלושת החיילים החטופים
שגריר ישראל לאו"ם, דני גילרמן, כתב במכתבו שהועבר גם למזכ"ל האו"ם, כי ישראל מוחה על הדו"ח שהופץ לאחרונה בנושא המצב במזרח התיכון, בו חלה התעלמות ברורה מנושא החיילים החטופים.

גילרמן כותב כי "הדו"ח השמיט כל התייחסות לשני החיילים החטופים - אהוד גולדווסר ואלעד רגב, וציין רק כי גלעד שליט נתון בשבי מזה 19 חודשים, אך גם כאן לא הופיעה התייחסות למצבו של שליט כמו גם ניתוקו מהעולם החיצון וחסימת כל גישה אליו של ארגונים הומניטריים ורפואיים, המהווה הפרה של החוק הבינלאומי".

גילרמן הוסיף כי "על הקהילה הבינלאומית להיות מודעת להפרות אלה, ולאפשר לצלב האדום לבקר את החיילים החטופים, לתת טיפול רפואי, ולקבל אות חיים ודיווח על מצבם הרפואי של השלושה".

ובתוך כך התייחס הלילה מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, לחיילים החטופים, ואמר כי המו"מ לעסק תחילופי שבויים - תקוע. בנאום שנמשך שלוש שעות אמר נסראללה כי "בידינו חלקי גופות של חיילים שנהרגו במלחמה, אך ישראל אינה מעוניינת בהם
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
לחופש נולד
גיא יצחק חבר
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
גיא חבר עד מתי
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
רון ארד ת חדשה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
יותר מ 20 שנה בכלא
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (44)
נועה (40)
tula (42)
גדגד (86)