tzvika770
"שחרור ברגותי וקונטאר קרוב מאוד"
סימנים לשחרור החטופים הישראלים? אשתו של מרוואן ברגותי טוענת, כי שחרור בעלה, מרוואן ברגותי וסמיר קונטאר "קרוב מאי פעם" גורם פלשתיני, טוען, כי ישראל והחמאס סיכמו ללכת בהתאם לעקרונות עסקת ג'בריל ולכלול גם אסירים רוצחים טוען: ישראל תשחרר עוד מאות אסירים כמחווה לפתח

פדווא ברגותי, אשתו של אסיר העולם ומזכ"ל הפתח בגדה המערבית, מרוואן ברגותי, אומרת בראיון לרדיו אל-שמס מנצרת (2.1.07), כי שחרורו של בעלה ושל סמיר קונטאר, רוצח בני משפחת הרן, "קרוב יותר מאי פעם". ברגותי ציינה, כי היא נסמכת באופטימיות שלה על אלה המנהלים את המו"מ בצד הפלשתיני. "כולם יודעים ששחרור מרוואן ברגותי הפך להיות צורך חשוב גם בהקשר למשבר העובר על עמנו [הפלשתיני]. בפגישה אמש עם חברי משלחת אירופאית קראה להם פדווא לפעול לשחרורו של ברגותי, בהיותו חבר פרלמנט פלשתיני והאשימה את ישראל כ"מדינה היחידה בעולם המרשה לעצמה לעצור ילדים".

גורם פלשתיני בכיר מטיל ספק בשיחה לעיתון "אל-ח'ליג'" (3.1.07) באפשרות שבמסגרת העסקה לשחרור גלעד שליט ישוחרר גם מרוואן ברגותי לאור מאבק הכוחות בתוך הפתח ואי הגשת בקשה רשמית בעניינו מטעם הרשות הפלשתינית. לדבריו, החלטתה של ישראל לשנות את הקריטריונים לשחרור אסירים פלשתינים קשורה לעסקת החילופין עם החמאס אך גם כהכנה לקראת שחרור מאות אסירים פלשתינים כמחווה לפתח לקראת כינוס הוועידה הכללית של הארגון שתיערך באמצע 2008.

בסוגיית המו"מ עם החמאס לשחרור שליט, אמר הגורם הפלשתיני, עסקת החילופין קרוב מאוד לסיכום בהעריכו, כי היא עשויה להתבצע בסוף חודש ינואר. הוא ציין, כי מדובר בנדבך של עסקה כוללת העוסקת בהפסקת אש (הפסקת קסאמים וחיסולים) והסרת המצור מעל רצועת עזה. לדבריו, ישראל והחמאס הסכימו על עיקרון של 450 אסירים תמורת חייל ישראל בדומה לעסקת ג'בריל. קבוצה זו תכלול לפחות 40 אסירים "כבדים" שאושרו ע"י ישראל. עוד טען, כי ישראל הסכימה לשחרר גם נשים, נערים, חברי פרלמנט ושרים פלשתינים כצעד של מחווה עבור הרשות הפלשתינית.

לדברי הגורם הפלשתיני, המו"מ בין ישראל לחיזבאללה על החזרת אלדד רגב ואהוד גולדווסר עבר כברת דרך רבה, ואולם הוא לא הגיע לכלל סיכום בשל התארכות השיחות על גורלו של הנווט הישראלי רון ארד וששת הדיפלומטים האירנים הנעדרים מאז מלחמת לבנון הראשונה.

 

 רשימות נוספות:   ישראלי-פלשתיני 
צה"ל תקף ברצועה בתגובה לקטיושה  /  איציק וולף
אזרחים הרוגים בעזה מפגז תועה  /  עידן יוסף
"נעמוד על כך שלא תקום מדינת טרור"  /  איציק וולף
אל-קאעידה מתבסס בעזה  /  יהונתן דחוח-הלוי
סיכום שנת 2007 בטרור הפלשתיני  /  שירות הביטחון הכללי
חדשות נוספות ברשת    |    + הודעות נוספות ברשת    |    + בלוגרים ברשת
כיתבו במערכת הפורומים של Nfc כותבים ב- Nfc בימה חופשית+ הדפסה שלח לחבר
נוצר:    03/01/2008     |   עודכן:    03/01/2008     |   רשימות נוספות:    יהונתן דחוח-הלוי
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
לחופש נולד
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
גיא יצחק חבר
רון ארד המישפחה
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)