tzvika770

מיקי גולדווסר: למה לא החזירו את קונטאר קודם?

בעקבות פגישת המשפחות עם השליח עופר דקל, שיגרה מיקי גולדווסר, אמו של החייל החטוף אהוד, מכתב חריף לראש הממשלה אולמרט וקראה לשרי הקבינט לאשר העסקה. היא יוצאת נגד הקצינים המתנגדים לה "שהיו שותפים למחדל", ומוסיפה: "אם קונטאר היה מוחזר בעסקת טננבוים, לא הייתה חטיפה"

אחיה ראב"ד

פורסם:  19.06.08, 12:26

<!-- Inject Script Filtered -->

מיקי גולדווסר, אמו של החייל החטוף אהוד גולדווסר, שיגרה היום (ה') מכתב חריף לראש הממשלה, אהוד אולמרט, ובו קראה לו ולשרי הקבינט להצביע בעד העסקה ביום ראשון הקרוב, אז היא אמורה לעלות לדיון. לדבריה, אילו היה משוחרר סמיר קונטאר עוד בעסקה הקודמת - החטיפה לא הייתה מתרחשת.

 

 

"אני שמעתי ששר הבטחון זימן אליו את ראשי הצבא, כדי לדון איתם על שחרור סמיר קונטאר כנגד החזרתם של בני ואלדד", כתבה גולדווסר לפנות בוקר, שעות ספורות לאחר שעודכנה עם בני משפחתה ובני משפחת רגב מפי שליחו של ראש הממשלה לשחרור השבויים, עופר דקל. "היו אנשי צבא שהתנגדו. ואני שואלת - איך יש בהם העוז להתנגד?

 

"הם אלה שהיו שותפים במחדלים ואיפשרו את חטיפתם. מהי הצדקנות? לעומתם, יש קצינים העומדים בכל תוקף על הצורך בהחזרתם של החטופים הביתה,

נועם שליט לממשלה:

"הוניתם אותנו" / אחיה ראב"ד

אתמול שיגר גם אביו של החייל החטוף בעזה מכתב חריף לאולמרט: "ההימנעות מלכלול את שחרורו של גלעד בהסכם הרגיעה מהווה הפרה בוטה של כל ההתחייבויות שנתנו לנו"
לכתבה המלאה

מתוך הבנה שמשבר אי האימון בציבור יהיה בלתי הפיך ויגרום להשתמטות מרובה מהצבא. האירוניה היא, שאני היום, עוצרת מהלך של הפגנת אמהות שהחלה לפני חג הפסח והיא מתעצמת במימדיה".

 

על הטענה שאם יוחלף קונטאר ייחטפו עוד אנשים, אמרה גולדווסר: "אני יכולה לומר רק, שאילו קונטאר היה מוחלף בעיסקת טננבוים, לא היית קורא את מכתבי היום. לעומת זאת - אם קונטאר לא יוחלף היום, יהיו עוד חטיפות והפעם אולי גם אזרחים ישראלים המטיילים להנאתם בחו"ל. נסראללה נחוש להחזיר את קונטאר ויהי מה. הנסיון הבא שלו יכול להיות הרבה יותר גרוע. זה יכול להסתכם בחטיפת משפחה, בני נוער, נשים בהריון ומי לא?".

 

לגבי החשש לפיו רגב וגולדווסר אינם בחיים, היא מדגישה ש"לפי הדו"ח הרפואי וההדמייה נראית פגיעתו של אודי כפגיעה שגרמה לזרועו, אולי להנתק מגופו. מעדויות של נסראללה היו אמבולנסים שחיכו לפצועים. אנחנו יודעים שיש ברשותם את הציוד הרפואי הטוב ביותר כולל רופאים מומחים. אבל יותר מזה - נסראללה הודיע שאנשיו חטפו שני חיילים בחיים".

 

 

"אדוני, לא יכולתי ללכת לישון בלי לכתוב לך"

גולדווסר מזהירה כי "אם העיסקה לא תתבצע בגלל ישראל, חיזבאללה יזכה בכל נקודות הזכות גם בתוך עמו ובעיקר בארצות העולם. הוא יציג את עצמו כמי שהלך לקראת ישראל והנה ישראל היא זו שמטרפדת את העיסקה בגלל רצון במידע שהוא אינו יכול לספק וישראל יודעת זאת".


דגלי חיזבאללה על כרזה בלבנון. "נסראללה נחוש" (צילום: AFP)  

בפנייתה הנרגשת לאולמרט כתבה עוד: "אדוני, עבר עלי יום קשה ביותר ואני אינני מרוכזת. אולם לא יכולתי ללכת לנסות ולישון, בלי שאכתוב מכתב זה. אני יודעת שיש לי עוד הרבה דברים לגבש בטרם אטען אותם.

השוטר שנרצח בידי קונטאר

דילמת האח / רועי מנדל

סמיר קונטאר וחולייתו רצחו לפני 29 שנה בנהריה את בני משפחת הרן ואת השוטר אליהו שחר. אחיו: "הרוצח הזה לקח לי את החיים וריסק את גולגולתה של ילדה קטנה בדם קר, ומצד שני אני רוצה את החיילים בבית"
לכתבה המלאה

 אולם הזמן אץ ואינני יודעת מתי הקבינט הצדקני יישב לדון על חיי בני. לכן אני אשלח את המכתב כמות שהוא. אפילו אינני קוראת ומתקנת שגיאות כתיב".

 

גולדווסר אמרה כי המכתב נשלח לפנות בוקר, "אבל מצאתי לנכון לפרסם אותו ברבים כדי ליצור לחץ על הקבינט שיישב ביום ראשון לדון בהסדר". לדבריה, בישיבת הקבינט אמורים להשתתף מלבד ראש הממשלה והשרים גם הרמטכ"ל, ראש המוסד וראש השב"כ וכן עופר דקל.

 

"אני רוצה שיהיה עליהם לחץ ציבורי. אני רוצה שהם יבינו שיש כאן הרבה מעבר לעסקה הספציפית הזו. כולם נתפסים לשם של אותו מחבל ספציפי סמיר קונטאר, אם מותר לשחרר אותו, או אסור לשחרר אותו. אבל עומדים פה על הפרק דברים הרבה יותר מהותיים. הצבא והעם מתפוררים מול הפקרת החיילים השבויים. אני שומעת על חרדות של בני נוער טרם גיוסם, אם הצבא והמדינה באמת יעשו בעבורם את הכל.

 

"הרי אותו אלוף שמתנגד עכשיו להסכם, צריך לעמוד מול השמיניסט, לפני הגיוס, ולהגיד לו 'אני רוצה אותו ביחידה שלי'. איך הוא יכול לעשות זאת, כאשר הוא מודה שהוא אינו מוכן לעשות הכל כדי להחזיר חייל שבוי?".

פרסומת  

 

 בהתייחסה לתוכן החריף של המכתב, אמרה גולדווסר כי אינה מעוניינת לנקוב בשמות,"אך מי שקראתי לו צדקן, יודע".

 

בתגובה להאשמותיה של גולדווסר נמסר מצה"ל כי בפגישה שבה נאמרו הדברים השתתפו קצינים בכירים במילואים.

 

בשבוע האחרון פורסמו פרטים רבים על העסקה המתגבשת, במסגרתה צפויה ישראל לשחרר כמה אסירים לבנונים ובראשם סמיר קונטאר, רוצח משפחת הרן מנהריה, שנחשב לקלף מיקוח מרכזי בפרשת הנווט השבוי רון ארד. על פי הפרסומים, ראש הממשלה תכנן להיפגש עם משפחת ארד, ולעדכן אותה על כך שבידי חיזבאללה אין עוד יכולת לספק מידע אודות גורלו


המכתב המרגש


18.06.08

 

לכבוד

רוה"מ

מר אולמרט

 

אדוני, שנתיים ימים של סיוט והנה עומדים אנו, סוף סוף, בסיומו של משא ומתן ארוך ומייגע.

אין אפשרות להוכיח את מצבם הבריאותי של אודי ואלדד. גם ראש המוסד נאלץ להודות שהוא מסתמך רק על עדויות שמיעה של אנשים אמונים עליו. האנשים האמונים עליו הם לבנונים. אמונים? מהימנים? מי יכול להוכיח נאמנות מהי? כמה היא שווה? במחיר? ברצון לנקמה?

לפי הדו"ח הרפואי וההדמייה נראית פגיעתו של אודי כפגיעה שגרמה לזרועו, אולי להנתק מגופו. מעדויות של נאסראללה היו אמבולנסים שחיכו לפצועים. אנחנו יודעים שיש ברשותם את הציוד הרפואי הטוב ביותר, כולל רופאים מומחים. אבל יותר מזה – נאסראללה הודיע שאנשיו חטפו שני חיילים בחיים.

אני רוצה להזכיר לך מהעבר. שנה וחצי לא ידעו על חזי ישי דבר. פנו אל אישתו ואמרו לה לשבת עליו שבעה. אישתו סרבה בכל תוקף. חזי ישי חזר אלינו בריא ושלם.

אני שמעתי ששר הבטחון זימן אליו את ראשי הצבא, כדי לדון איתם על שחרור סמיר קונטאר כנגד החזרתם של בני ואלדד. היו מהם שהתנגדו. ואני שואלת: איך יש בהם העוז להתנגד? הם אלה שהיו שותפים במחדלים ואיפשרו את חטיפתם. מהי הצדקנות? האין זה המשך המשב הפוליטי שאני הצבעתי בשעתו שהוא הוא המנחה אותם?

לעומתם, יש קצינים העומדים בכל תוקף על הצורך בהחזרתם של החטופים הביתה מתוך הבנה שמשבר אי האמון בציבור יהיה בלתי הפיך ויגרום להשתמטות מרובה מהצבא. האירוניה היא שאני היום עוצרת מהלך של הפגנת אמהות, שהחלה לפני חג הפסח, והיא מתעצמת במימדיה.

על הטענה שאם יוחלף קונטאר  ייחטפו עוד אנשים אני יכולה לומר רק, שלו קונטאר היה מוחלף בעיסקת טננבאום, לא היית קורא את מכתבי היום. לעומת זאת – אם קונטאר לא יוחלף היום, יהיו עוד חטיפות והפעם אולי גם אזרחים ישראלים המטיילים להנאתם בחו"ל. נאסראללה נחוש להחזיר את קונטאר ויהי מה. הנסיון הבא שלו יכול להיות הרבה יותר גרוע. זה יכול להסתכם בחטיפת משפחה, בני נוער, נשים בהריון  ומי לא?

אם העיסקה לא תתבצע בגלל ישראל, חיזבאללה יזכה בכל נקודות הזכות גם בתוך עמו ובעיקר בארצות העולם. הוא יציג את עצמו כמי שהלך לקראת ישראל והנה ישראל היא זו שמטרפדת את העיסקה בגלל רצון במידע שהוא אינו יכול לספק וישראל יודעת זאת.

בהמשך אני יכולה לטעון על קציבת עונשם של רוצחים מתועבים בתוך הארץ. כולל, אפילו, על הדיבורים לאחרונה, שישנה אפשרות לקצוב את עונשם של חמשת הרוצחים המטורפים והמתועבים שרצחו את הנער דני כץ. ויש עוד דוגמאות רבות.

אדוני. עבר עלי יום קשה ביותר ואני אינני מרוכזת. אולם לא יכולתי ללכת לנסות ולישון, בלי שאכתוב מכתב זה. אני יודעת שיש לי עוד הרבה דברים לגבש בטרם אטען אותם. אולם הזמן אץ ואינני יודעת מתי הקבינט הצדקני יישב לדון על חיי בני. לכן אני אשלח את המכתב כמות שהוא. אפילו אינני קוראת ומתקנת שגיאות כתיב.

 

                                                                                      לילה טוב, אדוני רוה"מ

 

                                                                                   בכבוד רב

                                                                                  מיקי – אמא של אודי

 

.

 

אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו ללבנון לפני 708 ימים.

 

תגובה לכתבה
תגובה לכתבה  

הדפסת כתבה הדפסת כתבה  

שלחו כתבה

שלחו כתבה  

לדיון בפורום

לדיון בפורום

קבלו: חדשות SMS, עדכונים מחדר החדשות של ynet ישירות לסלולרי שלכם.

שלחו: נקלעתם לאירוע חדשותי מעניין? שלחו ל - 5335 ישירות מהסלולרי שלכם.
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
לחופש נולד
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
גיא יצחק חבר
רון ארד המישפחה
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)