tzvika770

יעלון: להקריב שבוי, כשהמחיר כבד מדי

בשעה שעסקאות חילופי שבויים הולכות ונרקמות מול חיזבאללה ומול חמאס, מצהיר הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף במיל' משה (בוגי) יעלון, כי "במצבים מסוימים צריך להגיד שאנחנו מוכנים להקריב מול מה שדורשים מאיתנו לשלם, כי מחיר התשלום הוא הרבה יותר כבד ממחיר האובדן של השבוי"

חגי עינב

פורסם:  23.06.08, 15:34

<!-- Inject Script Filtered -->

לא בכל מחיר: הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף במיל' משה (בוגי) יעלון, אמר היום (ב') כי אין לשחרר אסירים ביטחוניים, בעסקאות חילופי שבויים שבהן ה"מחיר" הנדרש גבוה מדי, "כשזה מגיע לשאלה של עסקה, אני מאלה שגורסים את המינימום, ובמצבים מסוימים אפילו להגיד שאנחנו מוכנים להקריב מול מה שדורשים מאיתנו לשלם, כי מחיר התשלום הוא הרבה יותר כבד ממחיר האובדן של השבוי".

 

יעלון, שדיבר בכנס במכללה האקדמית תל חי בנושא מנהיגות בצה"ל בשנות ה-2000

יעלון של אז, בוגי של היום

ב-2003 הרמטכ"ל דווקא תמך בעסקה עם חיזבאללה / דיאנה בחור-ניר

בעסקה הקודמת עם חיזבאללה תמך רב אלוף יעלון בתשלום המחיר עבור החיילים החטופים עדי אביטן, בני אברהם ועומר סוואעד והאזרח אלחנן טננבאום
לכתבה המלאה

שהוקדש לזכרו של רס"ן איתן בלחסן ז"ל, אמר כי "במצבים מסוימים, מחיר התשלום בעסקה הוא הרבה יותר כבד ממחיר אובדן החייל השבוי".

 

בהתייחסו לסוגיית גלעד שליט, אמר יעלון כי "כמובן שאם יש לנו יכולת מבצעית לשחרר, כמו שניסינו לא מעט פעמים בעבר, לפעמים בהצלחה ולפעמים לא בהצלחה, אז צריך ללכת על זה. ואני מתאר לעצמי שאם היינו יכולים, אז זה כבר היה נעשה מזמן לגבי השבויים הנוכחיים".

 

יש לציין כי יעלון, שהיה אז רמטכ"ל, תמך בעסקה בשנת 2003 להחזרת החיילים החטופים עדי אביטן, בני אברהם ועומר סוואעד והאזרח אלחנן טננבאום.

 

שופטי בג"ץ ישובו ויתכנסו אחר הצהריים לדון בעתירת משפחת שליט נגד ממשלת ישראל נגד הסכם הרגיעה. בעקבות תשובת המדינה לבג"ץ, הודיעה הבוקר משפחתו של החייל החטוף, שהיא עומדת על דעתה שבג"ץ יקיים דיון בעתירתם.

פרסומת  

 

כמו כן, הם ביקשו מבית המשפט להאריך את ההחלטה שהתקבלה אתמול ולפיה לא יחול שינוי במעברים ברצועת עזה עד לקיום דיון וקבלת החלטה חדשה.

 

ובינתיים אין התקדמות גם בעסקה עם חיזבאללה. אתמול נחשף ב-ynet כי חיזבאללה חזר לתביעתו המקורית לשחרור מאות אסירים פלסטינים בתמורה לחיילים החטופים, אלדד רגב ואהוד גולדווסר. ישראל הודיעה שלא תהיה מוכנה בשום פנים ואופן לשחרור אסירים פלסטינים במסגרת שחרור רגב וגולדווסר, ואילו חיזבאללה מתעקש לכלול בעסקה מאות אסירים פלסטינים, כדי לחזק את מעמדו בעולם הערבי כ"פטרונם של הפלסטינים". 

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני לפני 729 ימים.

 

אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו ללבנון לפני 712 ימים.

 


הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
לחופש נולד
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
גיא יצחק חבר
רון ארד המישפחה
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)