tzvika770

יונה באומל: "הונו אותנו כמו שעושים לשליט"

אביו של זכריה באומל, מנעדרי קרב סולטן יעקוב במלחמת לבנון הראשונה, מוצא קווים מקבילים בין מקרה שליט לזה של משפחתו. "הוליכו אותנו שולל. אנחנו שונאים שנאה גדולה את מי שניסה לטייח וטען שחבל על המאמצים", אמר

קובי נחשוני

פורסם:  22.06.08, 23:57


<!-- Inject Script Filtered -->

"אם היינו טוענים לפני 20 שנה שממשלת ישראל הונתה אותנו, אף אחד לא היה מאמין. עכשיו, כשכולם רואים מה עושים למשפחת שליט, אתם בטח יכולים להבין על מה אני מדבר" - כך אומר הערב (יום א') יונה באומל, אביו של החייל זכריה באומל, מנעדרי קרב קרב סולטן יעקוב במלחמת לבנון הראשונה.

 

ב"טקס שירה ותפילה" שנערך בירושלים לציון 26 שנה להיעדרו של בנו, אמר באומל כי משפחתו מצויה כל השנים ב"יחסי אהבה-שנאה" עם שלטונות צה"ל והמדינה. "אנחנו אוהבים את החיילים והקצינים, אבל שונאים שנאה גדולה את כל מי שניסה לטייח את הסיפור שלנו וטען שהבנים מתים ושחבל על הזמן והמאמץ", אמר באומל.

 

לדברי האב, "כל הטיפול של המדינה בנושא היה ועודנו לא מספק ולא רגיש.

תמי ארד:

אל תגדעו את תקוות שליט  / אפרת וייס

רעייתו של הנווט השבוי רון ארד הצטרפה לעתירתה של משפחת שליט נגד הסכם הרגיעה, ופנתה במכתב לשופטים: "22 שנים אחרי אני שומעת מהדהד בקולו האילם של גלעד את רון. גלעד מתחנן על חייו ונדמה כי אוזניכם אטומות"
לכתבה המלאה

 לא הקשיבו לנו, סיפקו לנו מידע לא נכון, הונו אותנו והוליכו אותנו שולל". הוא טען כי ממשלת ישראל לא למדה את הלקח, והיא נוהגת כיום באותה צורה כלפי משפחת שליט והדגיש: "מדברים בשלושה קולות - אחד במשא ומתן, אחד בתקשורת ואחד עם המשפחה".

 

כ-400 איש השתתפו הערב בטקס שהתקיים בית הכנסת רמב"ן בירושלים, ביוזמת רב המקום, הרב ד"ר בני לאו. פרט לבאומל, החבר בקהילה, הגיעו לאירוע לראשונה גם נציגי משפחות הנעדרים יהודה כץ וצביקה פלדמן, שלחמו לצד בנו זכריה בקרב סולטן יעקוב, וכן חזי שי, איש הצוות הרביעי של הטנק, שנפל בשבי במהלך המלחמה ושוחרר בעסקת ג'יבריל.

 

העיתונאי אבי רט, חברם של נעדרי הקרב ומפקד טנק בגדוד שנלחם בקרב, אמר באירוע: "כשכולם מדברים היום על 'החטופים החדשים' חובת האחריות והערבות ההדדית שלנו ושל הממשלה היא לזכור דווקא את יהודה, זכריה וצביקה.
פרסומת  

 
כמו חזי, שנפל בשבי ועכשיו הוא כאן, צריך לזכור שגם הם לא דמויות וירטואליות. מישהו היה בטנק זה ולא חזר הביתה.

 

"מאז אנחנו מרגישים כאילו אנחנו הולכים עם שני שעונים על היד - אחד שממשיך את החיים ואת השגרה ואחד שעצר מלכת בכ' סיוון תשמ"ב", תיאר רט את תחושותיו. "הממשלה חייבת לעשות הכל כדי להביא בחזרה כל אחד שנשלח מטעמה, גם אם יש אחוז קטן מאוד שיש אדם חי או גופה להחזיר. הכוונה היא גם ליהונתן פולארד וגופתו של אלי כהן. כתוב הרי ש'אין שמחה כהתרת הספקות', ובספק הגדול הזה גם השבת גופות תהיה דבר משמח".

 

תגובה לכתבה
תגובה לכתבה  

הדפסת כתבה הדפסת כתבה  

שלחו כתבה

שלחו כתבה  

לדיון בפורום

לדיון בפורום

קבלו: חדשות SMS, עדכונים מחדר החדשות של ynet ישירות לסלולרי שלכם.

שלחו: נקלעתם לאירוע חדשותי מעניין? שלחו ל - 5335 ישירות מהסלולרי שלכם.

 


הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
לחופש נולד
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
גיא יצחק חבר
רון ארד המישפחה
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)