tzvika770

ראש הממשלה א.נ.

22 שנים אחרי שרון נמוג אל התהום הלבנונית אני מרשה לעצמי לנצל את זכות הנעדרות הנצחית ולהצטרף אל קול זעקתם של אביבה ונועם שליט.

אני מתבוננת במראה בכל בקר ובניגוד אליך ואל שריך אני חיה עם רגשות אשם. כשלתי, לא הצלחתי להשפיע על קודמיכם בזמן שאולי ניתן היה להשיב את רון הביתה חי. 22 שנים אחרי אני שומעת מהדהד בקולו האילם של גלעד את רון.  גלעד מתחנן על חייו ונדמה כי אוזניכם אטומות.

כשרון נפל בשבי פגשתי טייסים מהטייסת שלו ששבו מהשבי במצריים ובסוריה. אותם טייסים  נטעו בי את התחושה שיש אופק לשבי. מאז השתנו הכללים ועבור רון נבכים כבשו את האופק  אולם גלעד במרחק נגיעה ממנו.    

אני לא מתיימרת להיכנס לנעליהם הדוויות של משפחות שכולות שחיי ילדיהם נגדעו בידי מרצחים שמועמדים לשחרור. כאב נמדד רק בייסורים. אני יכולה לעתור רק בשם עצמי, להתוודות על תחושת ההחמצה והאובדן הלא נסלחת כשיקירך חי, נושם, מתאווה למשפחתו, נעזב לגורלו. את ארשת פניו של רון כפי שהצטיירה מתוך תמונותיו מהשבי נצרתי עמוק בליבי. זה לא היה רון שהכרתי הדעתן, הגאה, עם הדימוי העצמי של מדען חלל כי בשבי אין גאווה, בשבי יש רק אקדח שמוצמד לרקה. רון לא חזר. 22 שנים ואין תשובה. 22 שנים ורון לא הצליח להתבשם מהמאמצים להשיבו כי הם נעשו מאוחר מידי. אסור שהטעויות שנעשו עם רון יחזרו על עצמם עם גלעד. יכולת ההרתעה של מדינת ישראל לא תקום ולא תיפול על גב שבוייה. מומחים גדולים ממני התוו דרכים אפקטיביות יותר ופחות להלחם בטרור והן לא מתחילות ומסתיימות במענה לחטיפות חיילים. מניסיון העבר יש רק דרך אחת להחזיר שבוי חי – לשלם. וככל שהזמן חולף המחיר עולה והסיכויים פוחתים, שהרי גם עבור מתים אנחנו בסופו של דבר משלמים.  שבי הוא לא מחלה סופנית. ההחלמה ממנו היא בידיכם. אל תגדעו את התקוה של גלעד לשוב למשפחתו. אל תגזלו מנועם ואביבה את הסיכוי להתאחד עם גלעד, לאמצו אל ליבם, לחוש את אוושת נשימותיו.

בכבוד רב

תמי ארד.


הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
לחופש נולד
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
גיא יצחק חבר
רון ארד המישפחה
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)