tzvika770

הממשלה הכריעה: עסקה להשבת גולדווסר ורגב

שרי הממשלה החליטו כי יש לקיים את עסקת החילופין עם חיזבאללה במתווה שהוצג: שחרור סמיר קונטאר ועוד ארבעה אנשי חיזבאללה - תמורת, ככל הנראה, גופותיהם של אלדד רגב ואהוד גולדווסר. 22 שרים תמכו בעסקה ושלושה התנגדו

רוני סופר

פורסם:  29.06.08, 15:58

<!-- Inject Script Filtered -->

כמעט שנתיים אחרי שאהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו על-ידי חיזבאללה ללבנון, נתנו שרי הממשלה "אור ירוק" לעסקה להחזרתם. ההכרעה בסוגייה הסבוכה התקבלה אחרי הצהריים (יום א') ברוב קולות, בתום דיון ארוך שהחל בסביבות השעה 10:00 בבוקר. 22 שרים הצביעו בעד העסקה ושלושה התנגדו - רוני בר-און, דניאל פרידמן וזאב בוים. לנוסח ההחלטה המלא - לחצו כאן.

 

משפחות החיילים החטופים נכנסו ללשכת ראש הממשלה לשמוע את תוצאות ההצבעה מפי ראש הממשלה, אהוד אולמרט. מיקי גולדווסר, אמו של אהוד, אמרה ל-ynet עם כניסתה: "אני לא יכולה להיות מרוצה מזה שראש הממשלה זימן אותנו. הוא היה צריך לקבל את ההחלטה מוקדם יותר".

 

הדילמה - מחיר הבנים:

 

ממידע שהוצג לשרים במהלך הישיבה שבה ועלתה תמונה עגומה באשר לגורלם של שני חיילי המילואים. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר לשרים כי ככל הידוע לישראל - החיילים החטופים אינם חיים, וכנראה נהרגו בעת פעולת החטיפה או מתו מפצעיהם סמוך לאחר התרחשותה.

 

בפני שרי הממשלה הציגו את עמדותיהם - הממונה על המשא ומתן על השבויים עופר דקל, ראש אמ"ן האלוף עמוס ידלין, ראש המוסד מאיר דגן, ראש השב"כ יובל דיסקין, אילן בירן, עמוס גלעד וראש המל"ל, דני ארדיטי. הרמטכ"ל וראש אמ"ן הביעו תמיכה בעסקה. ראש המוסד וראש השב"כ הסתייגו מהעסקה, בעיקר בכל הנוגע לשחרור סמיר קונטאר.

לאחר מכן, שלא כמקובל, ראש הממשלה הציג את עמדתו. הוא חזר על כך שהתלבט בסוף בימים האחרונים.

 

 

לקריאת הצהרתו של אולמרט טרם ההצבעה - לחצו כאן

 

לפני ההצבעה פנה ראש הממשלה אולמרט לשרים וביקש מהם לתמוך בעסקה: "בתום תהליך ארוך הגעתי למסקנה שכראש ממשלת ישראל עליי להמליץ בפניכם לאשר את הצעת ההחלטה שתביא לסיומה של פרשה כואבת זו - גם במחירים

פרסומת  

 

הכואבים שהיא תובעת מאיתנו".

 

ראש המוסד, מאיר דגן, וראש השב"כ, יובל דיסקין, הביעו בישיבה התנגדות לעסקה - והגבירו את חיבוטי הנפש של המשתתפים. בתגובה לדבריהם אמר ראש הממשלה כי "מדובר בשני אישים שאני מעריך עד בלי די את תרומתם, חוכמתם וניסיונם, שאין דומה לו. ליבי אומר לי שהם רואים תמונה מציאותית, אמיתית ובלתי נמנעת. אך, נדמה לי שבנסיבות שבהן, אולי שלא בטובתנו, הגענו לנקודה שבה חללינו החטופים נמצאים בהישג יד – איחרנו את המועד לשנות את התנאים שהיו מתחייבים על פי הניתוח שהם הציגו". 

 

אלדד רגב ואהוד גולדווסר נחטפו ללבנון לפני 718 ימים. 

תגובה לכתבה
תגובה לכתבה  

הדפסת כתבה הדפסת כתבה  

שלחו כתבה

שלחו כתבה  

לדיון בפורום

לדיון בפורום

קבלו: חדשות SMS, עדכונים מחדר החדשות של ynet ישירות לסלולרי שלכם.

שלחו: נקלעתם לאירוע חדשותי מעניין? שלחו ל - 5335 ישירות מהסלולרי שלכם
הוספת תגובה

מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
לחופש נולד
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
גיא יצחק חבר
רון ארד המישפחה
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)