לחץ פה למידע על גלעד שליט

ראשי >לחץ פה למידע על גלעד שליט
צעירים לפני גיוס לרה"מ: איך החיילים עדיין בשבי?

"אנו מודאגים מאוד נוכח אי ההתאמה שבין הערכים שעליהם גדלנו לבין מה שעולה מהעובדה שכמה מחיילינו עודם בשבי", כתבו 1,100 תלמידי י"א-י"ב העומדים לפני גיוס בעצומה ששוגרה לאולמרט. "כחיילי צה"ל בעתיד הקרוב אנו רוצים לראות תוצאה אחת בלבד - את החיילים החטופים שבים למשפחותיהם"

יונת אטלס  

פורסם: 
12.12.07, 17:43

הטקס למען החטופים (צילום: שרון ברוורמן עריכה: הדר בסת)
"אין כוונה להחזיק בשליט זמן רב"
בכיר החמאס, אוסאמה חמדאן, טוען כי ארגונו לא מעוניין להחזיק את החייל החטוף גלעד שליט לאורך זמן. לדבריו, "המחיר" עלה ל-1000 אסירים. חמדאן במסר למשפחת שליט: "הכדור כעת הוא בידי אולמרט"
"בשלב הראשון האויב הישראלי ישחרר 350 אסירים"

האחראי על תיק גלעד שליט בחמאס אמר שישראל תצטרך להסכים לרשימת האסירים שיקבע הארגון כדי שעסקת שליט תצא לפועל

הדיון על הגמשת הקריטריונים לשחרור אסירים, מאוחר ומזיק. מי שהיה צריך להכריע בוויכוח הוא ראש הממשלה אהוד אולמרט. עכשיו לחמס יש שורה של דרישות נוספות.

הדיון על הגמשת הקריטריונים לשחרור אסירים, מאוחר ומזיק. מי שהיה צריך להכריע בוויכוח הוא ראש הממשלה אהוד אולמרט. עכשיו לחמס יש שורה של דרישות נוספות.

יום שני, כב טבת תשס"ח, 20:58, 31 בדצמבר 2007

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: הדיון על הגמשת הקריטריונים לשחרור אסירים פלסטינים, המתקיים בימים אלה במסגרת וועדת השרים שהוקמה, הוא מאוחר ומזיק. מי שהיה צריך להכריע בוויכוח, במקום להקים וועדת שרים, הוא ראש הממשלה אהוד אולמרט בעצמו. אולם מאחר ואולמרט לא הכריע, הולכים ומסתבכים המאורעות וההתרחשויות מסביב לחמס בעזה, וגם בקהיר ובירושלים, אין כבר ביטחון כי הצעת החמס לשחרור גלעד שליט שהועברה לפני למעלה משבועיים, עדיין תקפה.

החמאס: "תחלמו על מסר משליט"
בחמאס מכחישים את דיווח עיתון "א-שרק אל-אווסט", לפיו ישראל תקבל קלטת של גלעד שליט, לאחר שהתנתה את יציאתם של עולי רגל מעזה למכה, בקבלת מסר משליט
בחמאס וכן בוועדות ההתנגדות העממית מכחישים (שבת, 8.12.07) את הפרסומים בעיתון "א-שרק אל-אווסט", לפיהם ישראל צפויה לקבל בקרוב קלטת וידיאו בה נראה גלעד שליט, לאחר שהתנתה את התרת יציאתם של עולי רגל פלשתינים מרצועת עזה למכה דרך מצרים, בקבלת הקלטת. דובר הזרוע הצבאית של החמאס אמר כי "ישראל רק יכולה לחלום על קבלת קלטת של שליט".
 

"תיק גלעד שליט סגור לפי שעה"

אין כל התקדמות במגעים לשחרור גלעד שליט. דובר גדודי אל-קסאם מבהיר, כי התיק "סגור" ולא יתאפשר לקבל או להעביר כל מסר לחייל החטוף.
דלית הלוי

אבו עוביידה, דובר גדודי עיז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס, חוזר ומבהיר (8 בדצמבר 2007), כי סוגיית החייל הישראלי החטוף, גלעד שליט, "סגורה בשלב זה" ואין כל אפשרות להעביר אליו מכתבים או לקבל ממנו כל מסר. בראיון לסוכנות הידיעות הפלשתינית "רמתאן" אמר אבו עוביידה, כי "הכיבוש לא יכול אפילו לחלום על העברת מכתב לשליט או לקבל ממנו כל מסר משום שהכדור נמצא כעת במגרש של הכיבוש הציוני".

בתשובה לשאלה בנוגע לנכונות הישראלית לפתוח מחדש את מעבר רפיח בתמורה לקבלת סרטון וידיאו של גלעד שליט, אמר אבו עוביידה כי הדיווח בעניין זה איננו נכון ובכל מקרה תנועת החמאס שוללת אותו מכל וכול. הוא אף הכחיש את הדיווחים לפיהם תנועת החמאס פיתחה טילים ארוכי טווח באומרו, כי היכולות הצבאיות של גדודי אל-קסאם מוגבלות והן מתבססות על ייצור מקומי. לדבריו, גדודי אל-קסאם פועלים בשיתוף פעולה עם הזרועות הצבאיות כדי לגבש תוכנית מגננה לבלום מבצע צבאי ברצועת עזה.
הרמטכ"ל התנגד לשחרור אסירים

הרמטכ"ל גבי אשכנזי אמר בישיבת הממשלה כי הוא מתנגד לשחרור האסירים הפלשתינים שאותו אישרה הממשלה. ע"פ הדיווח אשכנזי יצא נגד שחרור המחבלים בסיטונות, כלשונו, וסבר כי השחרור יפגע במאמצים לשחרר את החייל גלעד שליט.

הממשלה אישרה היום שחרור 441 מחבלים- 425 מהם תושבי יהודה ושומרון, ו- 16 תושבי רצועת עזה. שרי ש"ס, ישראל ביתנו והשר מופז התנגדו. בלשכת ראש הממשלה מבהירים כי לא היה כל שינוי בקריטריונים לשחרור אסירים, וכי אין במחבלים אף אחד "עם דם על הידיים".

 
היום: בג"ץ ידון בשחרור האסירים
אריה בכרך, דובר אלמגור, התייחס גם הוא להצהרותיו של הרמטכ"ל בנושא. "המטרה המוצהרת היא חיזוק מעמדו של אבו מאזן והיא בלתי רלוונטית לחלוטין, לאור חוות דעתו של אשכנזי", הסביר בכרך. "במעשה זה יש גם מן ההפקרות של חייו של שליט מפני שאם בשביל כלום משחררים 650 מחבלים אז כמה מחבלים נצטרך לשחרר בשביל שליט?".
יהונתן דחוח-הלוי עיתונאי
"שחרור האסירים" אינו מעיד על התקדמות בתהליך השלום, אלא משמש כהוכחה עבור הפלשתינים לניצחון "דרך ההתנגדות" ולאי-נשיאתם באחריות לפיגועי הטרור נגד ישראל.
דובר חמאס בעזה: אנחנו מוכנים למו"מ על גלעד שליט

דובר חמאס בעזה: אנחנו מוכנים למו"מ על גלעד שליט

אבו-זוהרי אמר לעיתון כוויתי, כי חמאס מוכן לנהל את המגעים באמצעות תיווך מצרי, וסיפר כי משלחת מצרית הגיעה לאחרונה לרצועה כדי לקדם את התהליך. לדבריו, חמאס כבר העביר הצעות לקידום המו"מ לנציגו של ראש הממשלה לענייני החטופים, עופר דקל

"בכל יום גלעד בסכנה, ואנחנו מתייסרים"
צבי שליט סיפר כי מאז שנכדו גלעד נחטף לפני 500 ימים סובלים בני המשפחה ופועלים להצילו. צבי רגב בעצרת למען החטופים: קשה לחכות כל יום לבשורות
< קודם 1 2 3 4 5 הבא >
מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)