לחץ פה למידע על גלעד שליט

ראשי >לחץ פה למידע על גלעד שליט
עסקה חדשה לשחרור שליט

עסקה חדשה לשחרור שליט

יום חמישי, 6 בספטמבר 2007, 4:20 מאת: אבי יששכרוף, עמוס הראל וג'קי חורי, הארץ


שליט. יותר ממדינה אירופית אחת מעורבת במאמץ לשחרורו (צילומים: רויטרס)

פרטי ההצעה של ישראל עדיין אינם ידועים וחמאס טרם השיב לה. בתוך כך, שוקל חמאס לאפשר לצלב האדום לבקר את שליט


עוד בכתבה:
אין אינטרס לדבר עם חמאס »
מצרים דחתה בקשה לחידוש המו"מ »

ישראל העבירה באחרונה לחמאס הצעה חדשה באשר לעסקה לשחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט. זאת, לאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה על הצעה קודמת שנידונה ביניהם ביוני האחרון. פרטיה של ההצעה החדשה עדיין אינם ידועים, וככל הידוע חמאס טרם השיב לה. גורם בכיר בארגון אומר כי גורמים אירופיים החלו באחרונה לתווך בין הצדדים.

לטענת בכיר חמאס, יותר ממדינה אירופית אחת מעורבת במאמץ, ואישיות אירופית מנהלת את המגעים. הובהר, כי אין הכוונה לנורווגיה. עוד אמר הגורם, כי האישיות האירופית פועלת במתווה הדומה לזה הפועל בלבנון בין ישראל וחיזבאללה, כאשר איש מודיעין גרמני פועל לנסות להגיע לעסקה לשחרורם של החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב. הבכיר הוסיף, כי מצרים היא עדיין בעלת תפקיד חשוב בשיחות מאחר שהיא בקיאה בכל פרטי המשא ומתן, על אף שנראה כי בשלב זה הורידה המדינה פרופיל בניסיונות התיווך. לפי שעה אין אישור למעורבותם של גורמים אירופיים בתיווך מאף מקור אחר.

כשהכריש והדג נפגשו לראשונה

את הסיפור כתב ואייר גלעד שליט בשנת 1997, שהיה ילד בן 11, תלמיד כיתה ה'.

הסיפור מדבר על ידידות הנרקמת בין דג לבין כריש למרות המתח והיריבות הטבעית שיש בין השניים.

 

בעת שירותו הצבאי גלעד הוצב בגבולה הדרומי של מדינת ישראל בתפקיד הגנה על ישובי הדרום בגבול רצועת עזה.

 

ביום ראשון ה- 25 ביוני 2006 בעת שירותו הצבאי נחטף גלעד (בן 19) בהתקפת לוחמי חמאס שהתרחשה ב"כרם שלום", מתוך שיטחה הריבוני של מדינת ישראל.

 

מאז, מעל 13 חודשים, מוחזק גלעד שהוא גם אזרח צרפת בנוסף להיותו אזרח ישראלי,  ע"י ארגון החמאס ברצועת עזה המצהיר שגלעד הוא שבויי מלחמה אך מתעלם מכל הסכם בינלאומי, כולל אמנת ג'נבה ביחס לשבויי מלחמה.

כנסו לפה לסיפור המלא
http://www.habanim.org/gilad_story.html

 

ארגון החמאס מתעלם מהעובדה שגלעד הוא אזרח אירופאי בנוסף להיותו אזרח ישראלי, ולא מאפשר לשום גוף עצמאי, בינלאומי או אירופאי לבקר אותו, לבדוק את מצבו הרפואי (לאחר שנפצע בהתקפה בכרם שלום) או את מצבו הכללי במעצר.

אני לא רואה את האור בקצה המנהרה"

תחושה קשה החלה לאחרונה ללוות את בני משפחת החייל החטוף, גלעד שליט, בעקבות חוסר ההתקדמות והערפל האופף את המו"מ על שחרורו של בנם. היום (ג') ציינה משפחת שליט את יום הולדתו ה-21 של גלעד, יום ההולדת השני מאז נחטף ביולי 2006, במתחם הלא מבוצר והפרוץ בכרם שלום.

קרובי משפחתו של גלעד הציבו אתמול שולחן ארוך, עליז משהו על רקע הבלונים שנתלו מאחור, שנועד לציין את יום ההולדת של גלעד. בפי כולם שם היתה הבקשה שלא נשכח, ושהאנשים שם למעלה ימשיכו לפעול לשחרורו של בנם.

סימנים רבים לא נראים באופק. שר הביטחון אשר נשאל לפני זמן מה בנושא זה, אמר כי עדיף לא לדבר על הנושא. "כל דיבור עלול להזיק" הוא אמר כמרמז על פעילות הנעשית מאחורי הקלעים בנושא זה. אולם רבים נזכרים בעצות דומות אשר נשמעו לאחר נפילת הנווט רון ארד בשבי בלבנון, אחרי אותם ימים רחוקים של אוקטובר 1986, ומאז נעלמו עקבותיו.

האב, נועם, אשר הצליח עד כה לשמור על ארשת רצינית ועניינית, החל לאחרונה להראות סימנים של נואשות מן המצב. הוא אמר כי "אני לא רואה כיום אור בקצה המנהרה, או תקווה. אין היום משא ומתן, אין היום מגעים עם הפלשתינים, אין היום שום קשר בין ממשלת ישראל לבין חוטפיו של גלעד".

"ישראל טרפדה את שחרורו של שליט''
בחמאס טוענים ששליט היה בדרכו למצרים, אך ישראל פוצצה את השחרור בשל מחלוקת על רשימת האסירים. בלשכת רה"מ מאשרים
עידן מוצניק (29/8/2007)
נועם שליט: תחושה קשה של כישלון הממשלה
אביו של החייל החטוף גלעד שליט אמר הערב כי "התחושה שלנו היא תחושה קשה של הכישלון של הממשלה שלא החזירה את גלעד".
כתב ערוץ 7
"שחררו נשים וקטינים - ונפרסם וידאו של שליט"
יועצו המדיני של אסמעיל הניה שולח לישראל מסר לפיו בידיה האפשרות לקדם את עסקת שחרור האסירים: "עליהם לנקוט בצעד כזה כדי להוכיח שהם רציניים בכוונותיהם כלפי חילופי שבויים"
משעל: "גלעד שליט בחיים ומצבו טוב"
מנהיג החמאס חאלד משעל התראיין ל-CNN ואמר כי החייל הישראלי השבוי בחיים והוא במצב טוב לדבריו, החמאס פנה לאביו של שליט ומסר לו שבנו קיבל משקפיים
חודש המו"מ לשחרור החייל החטוף גלעד שליט
חודש המו"מ לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

לאחר תקופה בת חודש וחצי, בה היה נתון המו"מ לשחרור החייל החטוף, גלעד שליט, בקיפאון, ציין אתמול גורם בכיר בירושלים כי המגעים התחדשו.

שלשום (ראשון) נפגשו בקהיר המשנה לראש הממשלה, חיים רמון והממונה על המגעים מצד ישראל, עופר דקל, עם ראש המודיעין הכללי המצרי, הגנרל עומר סולימאן.

התיווך המצרי בין ישראל וחמאס מתנהל מיום החטיפה. אולם, עם השתלטות החמאס על רצועת עזה, לפני כחודש וחצי, עזבה משלחת התיווך המצרית את הרצועה, והמו"מ הוקפא.

השבוע, כאמור, חודשו הדיונים בנוגע לשחרור שליט. על פי פרסום ב"הארץ".

חדשות אומדיה (7/8/2007 11:30)
אין כתבה מלאה
חמאס: סיכוי לשחרור שליט בתוך חודש
חברי פרלמנט מטעם החמאס טוענים, כי עסקת חילופי השבויים עם ישראל במסגרתה ישוחרר גלעד שליט עשויה להתבצע בחודש הקרוב לחמאס עניין להביא לשחרור חברי הפרלמנט העצורים על-מנת להפעיל מחדש את הרוב הפרלמנטרי כדי לבלום את אבו מאזן
קלטת גלעד שליט: הישג של אביו וביילין
יום שלישי, 24 ביולי 2007, 9:50 מאת: מערכת וואלה! 4 ימים לפני פרסום קלטת הקול של גלעד שליט, נפגשו אביו וח"כ ביילין עם שר החוץ הנורבגי. השר העביר הבקשה לנציג חמאס חאלד משעל
< קודם 2 3 4 5 6 הבא >
מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)