לחץ פה למידע על יהונתן פולארד

ראשי >לחץ פה למידע על יהונתן פולארד
לקראת חנוכה, לפני 4 שנים, כתב יהונתן פולארד את המכתב הזה כאילו ניבא את שהתרחש ונמשך לאחר מכן בישראל עד היום הזה.

לקראת חנוכה, לפני 4 שנים, כתב יהונתן פולארד את המכתב הזה כאילו ניבא את שהתרחש ונמשך לאחר מכן בישראל עד היום הזה.

לפני עשרים ושתיים שנה, ב- 21 בנובמבר 1985, גורש יהונתן פולארד משגרירות ישראל בוושינגטון היישר אל זרועות ה- FBI. מאז ועד היום הוא כלוא, מרצה מאסר עולם על שרותו למען ביטחון מדינת ישראל.

נאום שנשא ניסן גנאור
את התופעה הזו אני מכנה בשם "תסמונת פולארד". "תסמונת פולארד" אומרת שאם אפשר להפקיר יהודי אחד, הרי שאפשר להפקיר עוד כמה, וביניהם את רון ארד, ומדחת יוסף בקבר יוסף, ועוד אלפי "קורבנות השלום" שנהרגו ונפגעו בפעולות טרור, ולמה לא להפקיר גם עוד 10,000 מגורשים מעזה ומצפון השומרון, ואולי גם את כל תושבי צפון הארץ ומספר רב של חיילים לוחמים במלחמת לבנון השנייה?

ומה עם החיילים החטופים, גולדווסר, רגב ושליט? ומה עם תושבי עיר שלמה, הלא היא שדרות, וכל מערב הנגב?

  זִכרו! מה שאִפשר את ההפקרה המקורית של פולארד, יהודי אחד, הוא שאִפשר את מעשי ההפקרה של עשרות, מאות ואלפי אזרחים במדינה.

פולארד: נטישת יונתן הובילה להפקרת י-ם
על רקע הצהרת אנאפוליס תוקפת אסתר פולארד את הממשלה ואומרת כי הפקרתה של ירושלים מהווה המשך להפקרת החטופים, תושבי גוש קטיף ויונתן.
ביקורת על החלטת השרים כנגד הצעה למען פולארד
ח"כ ארדן, מיוזמי הצעת החוק, לאומדיה: הממשלה לא מסוגלת להציב דרישה תקיפה לשחרור אדם אחד שפעל למען מדינת ישראל
שרית גנץ ורן פרחי 19/11/2007
יונתן פולארד, צילום: אימג' בנק / גטי אימג'ס
לרגל מלאת 22 שנים לשהותו של יהונתן פולארד בכלא אמריקאי

דברים מהראיון של אסתר פולארד ברשת ב', ח' כסלו תשס"ח.

 

ציטוטים :

 

אני רוצה לשתף אתכם במה שעובר בליבי ביום הנורא הזה. כפי שבטח גם אתם יודעים מחר בבוקר עומד ראש הממשלה לקיים הצבעה בקבינט, על ההיענות לבקשת ארצות הברית ,

לשחרר כ 500מחבלים כמחווה לאבו מאזן .

 

אומר לכם את האמת, אני חושבת, שאף אזרח במדינה , לא מבין כיצד בדיוק שחרורם של מאות רוצחי נשיםוילדים ', יכול לקדם את השלום. .  אבל בואו נתעלם לרגע מהשאלה הזאת .

 

היום, כשבעלי, שפעל כסוכן ישראלי, למען בטחון המדינה ובשליחותה, מתחיל את שנתו ה23 בכלא, אני רוצה לשאול: האם אין ח"כ אחד, שר אחד במדינת ישראל שקיים אצלו מצפון, יושר, ומוסר?! איך זה שאיןאחד שקם וזועק:

לא ייתכן שהרוצחים ישתחררו ופולארד יישאר בכלא!

סוף השבוע ב"ידיעות": האיש שלנו באמריקה

פולארד קמל מיום ליום, אבל מסרב להישבר. "עד לפני כמה שנים עוד נהגו לבקר אותי סוכני מוסד, שאמרו לי שאם אני פטריוט כפי שאני מציג את עצמי, עלי להתאבד בכלא. אתה יכול למסור להם: זה לא יקרה בקרוב", אומר פולארד בראיון מיוחד לכתב "7 ימים" יניב חלילי.

בס"ד יום ה' כ"ז בחשוון יהונתן פולארד 8022 ימים בכלא האמריקאי
מבקר המדינה יבדוק מדוע נכשלו ממשלות ישראל לדורותיהן, בניסיון לשחרר את המרגל היהודי-אמריקני, ג'ונתן פולארד. ביוזמה שמקדם בכנסת יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, זבולון אורלב, הוא טוען כי הצליח לגייס ח"כים רבים לתמיכה ביוזמה. פולארד מרצה את עונשו בכלא האמריקני כבר 22 שנים.
העתק מכתב שכתב יהונתן פולארד
דיפלומט ומשורר אנגלי בן המאה ה- 17, סר הנרי ווטון, כתב: "דיפלומט הינו אדם מוסרי הנשלח לחו"ל על מנת לשקר עבור מדינתו." ציטוט זה נראה מתאים למדי לאור פגישתנו בכלא ב- 25 באוגוסט 2007. הרשה לי לסקור את סדר הארועים אשר הובילו לפגישה עד היום.

 


 יולי 2007:

 

מצבי מוסיף להידרדר. תרופות חיוניות ללחץ דם נמנעות ממני בכלא. לחץ הדם שלי יצא מכלל שליטה, נוסק לגבהים ואז צונח בפראות, לסרוגין. גם אני מתחיל לחשוש לחיי. אסתר נכנסת לפעולה, ומקימה מהומה בכל מקום אפשרי, בניסיון להשיג לי עזרה. אחד הגורמים שאליהם היא פונה בייאושה הוא משרד החוץ הישראלי. נציג ישראלי נמוך דרג (בעל לב טוב) נשלח לבקר אותי.
 
עזיבתך מרגשת. אתה מבטיח להישאר בקשר, לבקר שוב במהרה ולהמשיך לבקר באופן קבוע עד להשגת שחרורי. דברי הפרדה שלך ממני הינם כי היית רוצה להיות האדם שילווה אותי בטיסה הביתה בקרוב מאד.
 
האם אותו נציג דיפלומטי עשה מה שהבטיח? כנסו לכתבה ותגלו
גדולי הדור יוצאים מגדרם למען פדיון שבויים! ואנחנו?.....
גדולי הדור יוצאים מגדרם למען פדיון שבוייים של ה"ה יהונתן בן מלכה פולארד הי"ו שנמק בכלא האמריקני כבר 22 שנים(!!!) כי לא היה מוכן לראות ברעה אשר תמצא את עמו ובאובדן מולדתו! אשרינו שזכינו שרבותינו נרתמים אבל - מה איתנו? היהונתן ימות אשר עשה הישועה הזאת בישראל? מצבו הבריאותי מתדרדר ורק בחסדי שמיים ובניסי ניסים הוא מצליח לשרוד שם את כל הזמן הזה. מה נענה ליום הדין כשישאלו אותנו מה עשינו למען שחרורו? או לפחות כדי שהוא ידע שאיננו שוכחים אותו? (מה עוד יכול לתת לו תקווה להאחז בה אם הוא לא מרגיש שעם ישראל איתו)

בע"ה י' בחשוון תשס"ח 8005 ימים שיהונתן פולארד בכלא האמריקאי

להיפגש עם פולארד

באירוע מיוחד במינו

לפעמים כאשר אנו חושבים על יהונתן פולארד הנמק כ22 שנה בכלא האמריקאי- אנו רוצים לבקרו ולפוגשו בכילאו בצפון קרולינה, אולם הדבר מסובך ביותר.

 

כעת ניתנת לנו האפשרות להשתתף באירוע מיוחד במינו - בהצגה "פצוע בשטח" , המפגישה אותנו עם  יהונתן פולארד בכלאו, ובמצבו הקשה, שהחמיר מאוד לאחרונה. 

 

ההצגה תועלה באודיטוריום של הכנסת, ביום שלישי י"ח חשוון, 30 באוקטובר

1 2 3 4 5 הבא >
מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
לחופש נולד
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
גיא יצחק חבר
רון ארד המישפחה
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)