לחץ פה למידע על זכריה באומל

ראשי >לחץ פה למידע על זכריה באומל
מידע חדש שקיבל יונה באומל מגלה כי בנו הנעדר חי:
אומל, אחד משלושת נעדרי קרב סולטן יעקוב ב-1982, נעדר זה 7733 ימים; יונה באומל קבע על-כך שנושא הנעדרים אינו מועלה בדיונים על שחרור האסירים
▪  ▪  ▪
יונה באומל, אביו של הנעדר זכריה באומל, אמר לחברת הכנסת גילה פינקלשטיין (מפד"ל), כי למשפחה הגיע לאחרונה מידע, לפיו בנם בחיים, מצבו "סביר באופן יחסי", והוא הועבר מסוריה ללבנון.

יונה באומל: "הונו אותנו כמו שעושים לשליט"

יונה באומל: "הונו אותנו כמו שעושים לשליט"

אביו של זכריה באומל, מנעדרי קרב סולטן יעקוב במלחמת לבנון הראשונה, מוצא קווים מקבילים בין מקרה שליט לזה של משפחתו. "הוליכו אותנו שולל. אנחנו שונאים שנאה גדולה את מי שניסה לטייח וטען שחבל על המאמצים", אמר


חבר כותב על זכריה באומל
אני זוכר את אותו הערב כיום אתמול. כשחזרנו לישיבה ביום ראשון בבוקר, מחצית מהחבר'ה לא חזרו. סיפרו לנו שגייסו אותם במשך השבת. ביום ראשון בבוקר חצו ‎20,000 חיילים את הגבול ללבנון, ובמשך כל היום שמענו את המטוסים עוברים מעל הישיבה בדרכם צפונה. בערב אותו היום, באמצע סדר ערב, נכנס הרב עמיטל לבית המדרש, וניגש לבימה. שקט מוחלט נפל על בית המדרש, ובקול נרגש קרא הרב לבחורים משנה ד' וה' לגשת לחדרים ולארוז את חפציהם. "בעוד כחצי שעה באים אוטובוסים לקחת אתכם צפונה. צאו בשלום וחזרו בשלום". היה זה ביוני ‎82'. כך התחיל מבצע שלום הגליל.

ליוויתי את זכריה באומל לאוטובוס, ואני עוד זוכר את החיוך שלו. זו היתה הפעם האחרונה שראיתי את זכריה. שלושה ימים אחר כך קיבלנו הודעה שזכריה נעדר, ביחד עם צבי פלדמן ויהודה כץ, בקרב על סולטן יעקב.
אביו של זכריה באומל: "בני בסוריה"
אביו של זכריה באומל: "בני בסוריה"
מאת יובל אזולאי
"אני יודע שהבן שלי נמצא בסוריה, חי או מת. יש לנו הרבה אינפורמציה. אנחנו מקבלים מהמערכת שיתוף פעולה מינימלי, עובדים לבד בנושא ומשלמים מכספינו. כשאנחנו צריכים שיתוף פעולה מהמערכת - אנחנו לא מקבלים", כך אמר אתמול יונה באומל, אביו של החייל זכריה באומל, אחד משלושת נעדרי הקרב בסולטן-יעקב. עוד אמר באומל בראיון לעיתונאי רזי ברקאי בגלי צה"ל, כי הוא כועס על ממשלת ישראל וכי "השלמנו עם זה כבר כי אנחנו יודעים שמי שזוחל על הארץ שווה פחות מטייס". באומל טען בראיון כי ממידע שהגיע אליו עולה כי לפחות לפני כשנתיים, בנו היה חי בסוריה אך "מצבו היה לא טוב". הוא הוסיף כי, "יש לנו רשת שעובדת בשבילנו בחינם. יש אנשים יקרים בעולם מכל מיני דתות שעובדים בשבילנו וחברים של זכריה מהנעורים בארה"ב שעובדים בשבילו". לדבריו, מקור המידע אודות בנו, הוא מקור ערבי.
"עד לפני שנתיים בני היה חי בסוריה"
זכריה באומל בטוח שבנו נמצא בסוריה
אברהים סלימאן: זכריה באומל היה בחיים בשנת 1995

המתווך הסורי במו"מ עם ישראל הצהיר כי העביר לשפחת באומל מידע לפיו בנם היה בחיים וכך גם רון ארד. היה בקשר עמם החל משנת 1990. לדבריו, המו"מ בנושא עלה על שרטון בשל התנהלות האמריקנים. סלימאן ביקר בשבוע שעבר בישראל ונשא דברים בכנסת

עריכה: אלון הרשקוביץ 08:4915.04.2007
לראשונה מאז 82': ראש המוסד נפגש עם יונה באומל

לראשונה מאז 82': ראש המוסד נפגש עם יונה באומל

ראש המוסד מאיר דגן נעתר להיפגש עם משפחתו של נעדר קרב סולטן יעקב, זכריה באומל, לאחר שנים של בקשות. "הוא לא ניסה לשכנע אותי להאמין שהילדים לא בין החיים, אבל גילה שהם בודקים כעת מיקום חדש, בו אולי קבורות גופות החיילים", מספר האב ל-ynet על הפגישה. לדבריו, "האמון בארגונים הרשמיים כבר אבד כי לא יכול להיות שאחרי 22 שנה, עם כל המשאבים שעומדים לרשותם - הם לא מוצאים כלום"

משפחות נעדרי סולטן יעקב: שכחו אותנו, כמו תמיד

משפחות הנעדרים מקרב סולטן יעקב ב-1982 חסרות אונים. עסקאות חילופי שבויים רבות כבר דילגו על בניהן ובימים האחרונים הם מרגישים את התסריט חוזר. יונה באומל: "קיבלנו קשה מאוד את העובדה שלא נענו לבקשתנו". ההסבר שלהם: "אין לנו מזל בחיים"

אורלי פופר 

פורסם:  06.11.03, 19:00

אברהים סלימאן: זכריה באומל היה בחיים בשנת 1995
המתווך הסורי במו"מ עם ישראל הצהיר כי העביר לשפחת באומל מידע לפיו בנם היה בחיים וכך גם רון ארד. היה בקשר עמם החל משנת 1990. לדבריו, המו"מ בנושא עלה על שרטון בשל התנהלות האמריקנים. סלימאן ביקר בשבוע שעבר בישראל ונשא דברים בכנסת
עריכה: אלון הרשקוביץ 08:4915.04.2007
לא נוצל מידע חשוב על חטופי סולטן יעקוב
במלאת 25 לחטיפת חיילינו בסולטן יעקוב מתבטא לראשונה קצין שריון ראשי בעבר: ניתן היה לנצל מידע על החטיפה. טרם ברור מחיר רפיסותנו.
בני דותן ערוץ 7 ‏יום שני ‏11 ‏יוני ‏2007
1 2 הבא >
מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
לחופש נולד
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
גיא יצחק חבר
רון ארד המישפחה
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)