לחץ פה למידע על גיא חבר

ראשי >לחץ פה למידע על גיא חבר
אמא של גיא חבר מדברת...קולה של אמא
 
האם רב אלוף אשכנזי ידבר עם אמא של גיא חבר
רינה חבר: המדינה לא עושה מספיק
רינה חבר: המדינה לא עושה מספיק
10 שנים חלפו מאז נעלם החייל גיא חבר, ועדיין לא ידוע מה עלה בגורלו. אמו של גיא טוענת, כי בצה"ל מתעלמים מהאיתותים המראים שגיא כלוא בדמשק וקוראת לרמטכ"ל: בוא לבקר אותנו
  גיא חבר (צילום: אתר המשפחה)
15/08/07 12:49
מאת: שידורי גל"צ

10 שנים חלפו מאז נעלם החייל גיא חבר ברמת הגולן ועדיין לא ידוע מה עלה בגורלו. אמו של גיא, רינה חבר, התראיינה הבוקר בגלי צה"ל וטענה כי על פי איתותים שונים שמתקבלים לאחרונה, נמצא בנה בידי הסורים. "כבר עשר שנים לא קיבלנו שום איתות, ולאט לאט אנחנו מקבלים עוד איתות ועוד איתות. אבל המערכת לא עושה עם זה שום דבר".

חבר הזכירה, כי לאחרונה הצהיר ארגון סורי בשם ועדות ההתנגדות לשחרור רמת הגולן, כי הוא מעוניין בשחרור העצירים שלו הכלואים בישראל, בתמורה לשחרורו של בנה. בנוסף, אמרה, התראיין נשיא סוריה, בשאר אסד, "בעצמו בעיתון כווייתי, וב(הנחת) אבן הפינה של הארגון היתה כל הצמרת הסורית. כלומר הארגון הזה קיים. אבל זה לא משנה אם גיא נמצא אצל ארגון זה או אחר, כי אף אחד בסוריה לא מדבר בלי הרשות של בעל הבית".

בנוסף, טענה חבר, "לפני כשלושה שבועות השר הממונה על הגולן הסורי דרש מבאן-קי מון, מזכ"ל האו"ם, לברר מה מצבו הבריאותי של אחד העצורים הדרוזים שנמצאים פה, כי שניים נמצאים בבידוד. ביררתי עם הצלב האדום, ואותו אסיר כן זוכה לביקורים של הצלב האדום, וגם הסורים יודעים את זה. אם הסורים יוצאים בעוד איזו שהיא הצהרה, זה עוד איתות - זאת אומרת איתות שני של הסורים".

"זו תהיה עוד טראומה"

למרות האיתותים, טוענת חבר, מדינת ישראל לא עושה מספיק למען שחרור בנה. "משרד החוץ מוביל באופן תקיף ביותר את הגישה שגיא נמצא בסוריה, ואנחנו כמובן חוברים אליו עם מתווכים גרמנים.

חברי הכנסת הדתיים יסייעו למשפחת חבר
רינה חבר, אמו של החייל הנעדר גיא חבר במפגש עם חברי איחוד לאומי- מפד''ל "בסוף גיא ישוב הביתה - למרות התנהלות הממשלה".
 
הערת המערכת: בנתיים כולם מדברים אבל שום דבר לא באמת קורה בנושא העגום בפרשת גיא חבר
גיא חבר: תעלומה בת 10 שנים

משפחתו של החייל גיא חבר מציינת היום עשור להיעלמותו מבסיסו ברמת הגולן. חבר, חייל בחיל התותחנים, נעלם ברמת הגולן ב-17 באוגוסט 1997, ונראה לאחרונה בבסיסו בשעה 9:30. הוא היה לבוש מדי צה"ל, ונשא נשק מסוג גליל ארוך

חשד: ניסה למכור מידע כוזב על גיא חבר
כתב אישום הוגש היום נגד תושב מזרח ירושלים, החשוד שניסה לסחור במידע שקרי על החייל הנעדר גיא חבר, במטרה להביא לשחרורו של אחיו הכלוא בישראל; ע"פ החשד יצר האיש קשר עם פעיל חיזבאללה וניסה לשכנעו כי מידע שיש בידיו יכול להועיל בקידום עסקה לשחרור אסירים.

פרשייה בטחונית הותרה לפרסום: המשטרה והשב"כ עצרו לפני כחודש אזרח ישראלי, תושב מזרח ירושלים, בחשד שניסה לסחור במידע כוזב על החייל הנעדר גיא חבר. הבוקר הגישה המדינה כתב אישום נגד החשוד, שאדי מחמד בן 26, לבית המשפט המחוזי בירושלים
 

הותר לפרסום: שאדי מחמד, תושב מזרח ירושלים נעצר בחשד שניסה לסחור במידע שיקרי אודות החייל הנעדר גיא חבר, בנסיון לשחרר את אחיו המרצה עונש מאסר בגין פיגועים והעברת אמצעי לחימה

אמו של גיא חבר: אני בטוחה שהוא כלוא בסוריה

"גיא לא נמצא פה - הוא מעבר לגבול בסוריה, הרי במדינה חיפשו אותו ולא מצאו. אמרו שזאבים טרפו אותו אבל לא מצאו את הנעלים שלו - האם הזאבים אכלו גם את הנעלים והנשק שלו?". גם אחרי עשר שנים ארוכות ומורטות עצבים שעברו מאז נעלם בנה ברמת הגולן, מסרבת האם רינה לומר נואש ומאמינה שהוא חי.

אמו של גיא חבר: אני בטוחה שהוא כלוא בסוריה

10 שנים לאחר שבנה נעלם ברמת הגולן, מאמינה רינה חבר שבנה בחיים. "הוא מוחזק על-ידי אחד הארגונים בסוריה", היא טוענת ופונה לראש הממשלה: "למה אתה שותק בקשר לגיא? למה אתה לא מביא בדל מידע?"

רענן בן צור 

פורסם: 
17.08.07, 14:03

צילום: אריאל עברני, עריכה: רונה פפר


עשר שנים אחרי ההיעלמות ורינה ממשיכה לשמור על אופטימיות. היא עומדת מול עץ הרימון שנטע גיא בחצר בית המשפחה בכוכב יאיר, עץ שמניב כבר רימונים ומקווה שגיא יראה בקרוב את הפירות. בסלון הבית תלויים ציורים שגיא צייר ותמונות שלו מתקופת הילדות והצבא. "אנחנו לא מרשים לעצמנו להתייאש וממשיכים במאבק, אבל אנחנו כבר לא צעירים", אומרת האם. "הפחד שלי הוא שלא יהיה לנו יותר כוח להמשיך במאבק. אני פונה לראש הממשלה - למה אתה שותק בקשר לגיא? למה אתה לא מביא בדל מידע?"

 

בחודש פברואר פורסם ב-ynet כי ועדות ההתנגדות לשחרור רמת הגולן, ארגון גרילה סורי שהוקם לפני כשנה, הודיע כי חבר נמצא בידו. רינה חבר מאמינה כי בנה נמצא מעבר לגבול: "בסוריה פועלים עשרה ארגונים פלסטינים ואני מאמינה שהוא מוחזק בידי אחד מהם בחסות סוריה. הם מחכים לזמן מתאים על מנת לשחרר מידע תמורת הדרישות שלהם. היום אין כמעט אסירים סורים בישראל שדמשק רוצה בשחרורם ולכן יש להם את כל הזמן שבעולם".

 
רינה חבר: "צה"ל משכיח את גיא"
עשר שנים לאחר שהחייל גיא חבר נעלם ברמת הגולן אמו רינה מספרת על מאבקה ועל יחס הצבא לפרשה: "הרמטכ"ל אשכנזי עדיין לא מצא זמן להיפגש איתנו"
מכתב גלוי לנשיא ולרה"מ
רה"מ אינו רשאי להטיל על הנשיא תפקידים ו/או להרחיב סמכותו, אלא אם ועדת הכנסת אישרה זאת; ראו סעיף 17(א) לחוק נשיא המדינה הקובע כך: "לא יכהן נשיא המדינה במשרה ולא ימלא תפקיד, זולת משרתו ותפקידו כנשיא המדינה, אלא על דעת ועדת הכנסת"

. אילו המהלכים המדיניים שלגביהם הנשיא התבקש לפעול, היו כרוכים בשחרור שבויינו בסוריה (כן - גיא חבר עדיין שם) ובלבנון, ו/או בפתרון בעיות הומניטריות גרידא (כגון: שאלת הפליטים מסודן וכד'), הייתי רגוע; אולם, ברור לכל, באלו תחומים הנשיא יעסוק, אלו עצות ייעץ לממשלה ואילו דברים יאמר בשיחות פרטיות עם שועי עולם!
כנסו לכתבה המלאה לקרוא את עו"ד דב אבן אור מדגדג בקטנה את בטן ראש הממשלה והנשיא הנבחר מר שמעון פרס........
בנוסף רציתי לציין בתור העורך הראשי באתר : "איך יכול להיות שהנשיא לא לקח על עצמו בפומבי את נושא הבנים וגיא חבר ופולארד להחזירם הביתה בשלום ".....אשמח אם תכתבו לי תשובה!
 
מצגת פלאש בנוגע למקרה של גיא חבר
 לחצו מצד ימין על הכפתור גיא חבר לקבלת כל המידע בנושא גיא חבר
גיא חבר לא בידי חיזבאללה
‏יום שני ‏12 ‏מרץ ‏2007
1 2 3 הבא >
מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
יותר מ 20 שנה בכלא
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
לחופש נולד
גיא חבר עד מתי
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
גיא יצחק חבר
רון ארד המישפחה
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)