לחץ פה לקרוא מאמרי דעה אישית

ראשי >לחץ פה לקרוא מאמרי דעה אישית
פדיון שבויים
ישראל יהודית ודמוקרטית 13 במאי, 2007

 כבר כמעט שנה, ששלושה מבנינו הטובים נתונים בשבי אויב. גלעד שליט, אהוד גולדווסר, אלדד רגב. כמעט שנה, ואיננו יודעים מה עלה בגורלם או היכן הם מוחזקים.

ומה אנחנו עושׂים עם כל זה? השלטון, שגייס את השלושה ושלח אותם לחזית אינו עושׂה דבר. ואם עושׂה, הרי שתוצאויות פעולותיו אינן ניכרות. ואל לנו להתפלא. מספר הבעיות הבוערות על סדר היום כה גדול, שאפשר לשכוח בקלות. מה שוים שלושה אנשים בארץ מטורפת שכזו?
נכתב על-ידי ד”ר אורי אמיתי
התנצלות נעדרת

התנצלות נעדרת

10 מאחינו נמצאים שבויים חטופים ונעדרים בשבי:  צבי פלדמן, יהודה כץ, יהונתן פולארד, אלדד רגב, רון ארד, זאב רוטשיק, גיא חבר, זכריה באומל,  אהוד גולדווסר וגלעד שליט סליחה שאתם עוד אי שם בלא נודע. סליחה על כך שבניגוד לכל הגיון בריא אנחנו, עוד מאמינים לראש הממשלה שהשתיקה יפה לעניין, וסליחה שעוד לא הפכנו כמה שולחנות בשבילכם. סליחה שאתם שם לבד, וסליחה שהמילה סליחה קטנה מלבטא את ההתנצלות שמגיעה לכם.

יש לנו כבר שירים, סיפורים וכמה וכמה אתרי אינטרנט. רק אתם עוד חסרים. מתפללים שתחזרו, ומהר.

שנה טובה גלעד שליט / עמית סלונים
שנה טובה לך גלעד, מכולנו

טוב, לא באמת מכולנו
טוב, לא באמת טובה גם
לא באמת אכפת לנו ממך גלעד שליט
בהחלט לא אכפת
לא אכפת בהחלט
אם המצלמה תתמקד לנו בפרצוף נגיד שאנחנו דואגים
אבל זה לא באמת
אכפת לנו רק מעצמנו
 
 
המטרה: להגיע לקו הגמר
אודות הכותב:
הכותב הוא עורך-דין, המתמחה במשפט פלילי, צבאי וציבורי, והיה בעבר פרקליט צבאי, יועץ משפטי, שופט צבאי בדרגת סא"ל, סגן פרקליט מחוז ומשנה ליועץ המשפטי של מועצת העתונות ופרשן משפטי בהווה
ברגע שישראל החלה את המרוץ ? עליה להגיע בכל מחיר לקו הסיום. יש בעלי אשליות שחושבים שצה"ל ישיג את כל מטרותיו ? רצוי שיתעורר ? אבל אם ישיג את עקרי הדברים ? דיינו. ישראל מבחינת המשפט הבינלאומי ? במצב אנומלי. נלחמת בשתי חזיתות בחוץ (+ חזית פנימית יהודה ושומרון), אבל נגד גופים ורשויות שמוגדרות כארגוני טרור. מלחמה ? שלא כתובה בספרים.
* מאת: עו"ד אברהם פכטר
האבסורד המנקר במוח הישראלי
האבסורד המנקר במוח הישראלי
מאת: נסים גבאי
"לא יעלה על הדעת..." כבר מזמן אינו פתיח לעניין כלשהו שירים גבה של מישהו מאיתנו במדינת היהודים - שיש הבטוחים כי הרצל מזמן היה מחזיר לצורכי מיחזור.
קחו כמשל את עניין החיילים החטופים: בעזה ובלבנון.
איזה תילי שטויות של מילים הועפו מאז החטיפות האלה?
אפילו מלחמה הייתה לצורך חילוצם.
עשו לרגע חשבון פשוט: מה קרה מאז החטיפות?
מאומה !!
לאף אחד בישראל אין מושג מינימלי מה גורלם של החטופים.
לאף אחד בישראל אין מושג על מקום הימצאם.
אף גורם בינלאומי אינו רואה את החוטפים אחראים לביצוע מינימלי של אמנת ג'נבה המחייבת אותם למתן מידע על החטופים.
ו... כולם מנסים להתגבר על המתחים הפסיכולוגיים הנובעים מהטראומה הנוראה של אפקט החטיפה: משפחות החטופים נהרסות. אזרחי ישראל אינם סופרים את מנהיגיהם ממטר. ממשלת ישראל מנווטת במים עכורים ומחפשת מוצא להמשך הישרדותה... כאשר בשורה התחתונה אין קורלציה בין ההיגיון, החוקים, והמציאות שמדכאת כל מהלך חיינו על פני האדמה רוויית הדם הזו של ישראל
יהונתן פולארד והיהודים המכופפים

יהונתן פולארד והיהודים המכופפים

נכתב על ידי בועז מושקוביץ   [ 16/01/2006 ]
[ נצפה 774 פעמים ]

אזכיר בדיחה ידועה: "שני יהודים עומדים עם הגב לקיר, מצפים להוצאה להורג. הקצין של כיתת היורים ניגש ומציע להם סיגריה אחרונה. 'לך לעזאזל, אני לא רוצה ממך כלום!' אומר יהודי אחד; 'אל תעשה עכשיו צרות!' מהסה אותו השני."

המיוחד בבדיחה הזו, שהיא משקפת היטב את התנהגותה של מדינת ישראל. היהודי שפל הנפש, שבעת צרה יודע רק לכופף את ראשו ולחכות עד שזה יחלוף ואינו מסוגל לומר אפילו לתליין "לך לעזאזל!" ? זה היהודי היושב היום בממשלה ובבית המשפט העליון של מדינת ישראל. כפופים תמיד, נמנעים ממגע עם הרוח הנושבת למעלה, מחפשים למטה משהו שמתגלגל ואפשר להכניס אותו לכיס.
אודות הכותב:
מתכנת מחשבים, פובליציסט, מתורגמן.
תושב תקוע משנת 1989.
מסורב עלייה בברה"ם בעבר הרחוק. רואה בערכי הדמוקרטיה ודרכי מימושה את התשובות לבעיות קיומיות רבות: מלחמה ושלום, שמחה ואומללות, שחיתות ויושר. מאמין, שכדי להבין מה קורה לנו במזרח התיכון יש לחזור ולעיין מחדש בכמה מוסכמות היסוד שלנו.

זכות האזרח לדבר.חובתו- לשמור על זכות זאת

 זכות האזרח לדבר.חובתו- לשמור על זכות זאת
  נכתב על ידי צבי גיל
  נועם שליט,במערכה שהוא מנהל למען שחרור בנו,הוא מופת וסמל של זכות האזרח לומר מה שעם לבו, וחובתו של הממסד שאוזנו תהיה קשובה מאוד. אין לכך קשר למלחמות" מוצלחות" או "צודקות" שהמחאות  נגדם ובשל קרבנותיהם,הן עניין אחר.

צבי גיל הוא עיתונאי וסופר. מילא תפקידים בכירים ברדיו ובטלוויזיה במסגרת רשות השידור. הוא עוסק בפרוייקטים שנוגעים לתקומה של ניצולי השואה והתפקיד שהם מילאו בהקמת המדינה ובביסוסה.
  מקור המאמר: http://www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי.
מטרות המלחמה
מטרות המלחמה
  נכתב על ידי עו''ד אברהם פכטר
  בתחילת המבצע/תגובה - מלחמה, הכריז ראש הממשלה אולמרט כי עד שלא יוחזרו החטופים - לא תיפסק הלחימה. מבחינה זו - המלחמה עדיין לא הסתיימה , למרות שהפעולות הצבאיות נפסקו. יש מטרות, שממשלה חייבת להציב, למרות הקושי במימושן - החזרת החטופים היא אחת מהן.

* מאת: עו"ד אברהם פכטר
 הכותב הוא עורך-דין, המתמחה במשפט פלילי, צבאי וציבורי, והיה בעבר פרקליט צבאי, יועץ משפטי, שופט צבאי בדרגת סא"ל, סגן פרקליט מחוז ומשנה ליועץ המשפטי של מועצת העתונות ופרשן משפטי בהווה.
  מקור המאמר: http://www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי
ניתוח של גיא בכור על מצב החטופים
ניתוח של גיא בכור על מצב החטופים

יכול להיות שהגענו עכשיו לשלב חדש, שלב ג', שבו אין כלל רצון לשחרר אף אחד, ועצם החזקת הישראלים הופכת למטרה, ולא עוד שחרור של הצדדים הערביים? אני סבור שהגענו אל השלב הזה. מהם שלבים א' ו-ב' ומה זה אומר עלינו?
למה עדיין השבויים והנעדרים עדיין לא חוזרים הבייתה-ושבו בנים לגבולם
ושבו בנים לגבולם.
בשנת 1976 מבצע אנטבה הוכיח לעולם שמדינת ישראל לא מפקירה שבויים וחטופים ובמבצע נועז שיחררה את החטופים (אזרחים) על אדמת אוגנדה.
 חלפו השנים ונחטפו/נעלמו לנו עוד חיילים וישראל החזקה והגיבורה הפקירה את אחינו מאחורי קווי האוייב. את רון ארד יכולנו באותו יום להחזיר.
את אלדד רגב ואהוד גולדווסר גם יכולנו להחזיר באותו יום.
את גלעד שליט יכולנו להחזיר באותו הרגע אילולא המצלמה הייתה מכוונת למקום שהייתה מיועדת להיות ולא כשהיא חיפשה ציפורים בשמים. .
גם את הגיבורים מקרב "סולטן יעקב" יכלו להחזיר מזמן.
והיכן מג`די חלבי,גיא חברזאב רוטשיק ???
המשותף לכל החטיפות הללו והעקרות בהחזרת הגיבורים לחיק משפחתם הוא שלומיאליות מרגיזה וחפיפנקיות כראוי להתנהלות סדר העדיפויות בישראל.
עוד מעט ראש השנה,ואחינו הגיבורים עדיין שבויים אצל השפלים בבני האדם. החזירו את 10המופלאים לביתם.
 ואת כל החללים שמקום קבורתם לא נודע
< קודם 1 2 3 4 הבא >
מה לדעתך הממשלה צריכה לעשות בנושא גלעד שליט
לקישורים נוספים...
גיא יצחק חבר
לחופש נולד
יהודה כץ הוריו, יוסף ושרה, הם ניצולי שואה. כבר כילד גילה יהודה כישרונות יוצאי דופן בלימודים, ובעיקר גילה צימאון רב ללימודי קודש.
רון ארד ת חדשה
צבי פלדמן נולד ב-29 בדצמבר 1956 בתל-אביב. אביו אברהם הגיע מאירופה לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה. אמו פנינה עלתה לישראל ממרוקו. צבי, הבכור מבין ארבעה ילדים, קרוי על-שם אביו של אברהם שנרצח ע"י הנאצים. לידתו של צבי סימלה בנייה של חיים חדשים בארץ החדשה
יהודה כץ נולד בשנת 1959 ברמת-גן שבישראל
יונה באומל והדיסקית של בנו זכריה באומל
משפחת פולארד הבגידה בבעלי
צבי פלדמן נולד בשנת 1956 בתל-אביב שבישראל
בנם הצעיר של יונה ומרים באומל. לזכריה (הידוע בכינוי זאק) שני אחים מבוגרים יותר - אח, שמעון ואחות, אסנה.
גיא חבר נולד בשנת 1977 בתל-אביב שבישראל
רון ארד המישפחה
זכריה באומל נולד בשנת 1960 בניו-יורק שבארה"ב
גיא חבר עד מתי
יותר מ 20 שנה בכלא
לתמונות נוספות...
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

4u&me (47)
נועה (43)
tula (45)
גדגד (89)